Ból gardła / chrypka

Ból gardła i chrypka z reguły nie są powodem do niepokoju. Mogą wynikać z nadwyrężenia strun głosowych, być jednym z objawów przeziębienia i grypy lub wynikiem łagodnego stanu zapalnego. Nie należy ich jednak lekceważyć. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które nawilżają śluzówkę i zmniejszają dane dolegliwości.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 243

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 243

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Chrypka – przyczyny

Główną przyczyną pojawienia się chrypki jest stan zapalny krtani, gardła lub tchawicy. Najbardziej narażone są na nie osoby, które w pracy zawodowej w dużej mierze wykorzystują głos. Podczas wytężonej pracy narządów mowy może dojść do pojawienia się tzw. guzków śpiewaczych, które powodują chrypienie. Wystąpienie chrypki często wiąże się także z paleniem papierosów, wdychaniem toksycznych substancji oraz refluksem żołądkowo-przełykowym. Niekiedy może być ona również jednym z objawów alergii. Zazwyczaj chrypka ustępuje po kilku dniach.

Co należy stosować na chrypkę?

Aby pozbyć się chrypy, w pierwszej kolejności należy oszczędzać głos. Powinniśmy więc unikać głośnego mówienia (krzyk jest całkowicie zabroniony), a także zminimalizować wypowiadane słowa do minimum. Jeżeli chrypce zaczną towarzyszyć dodatkowe objawy, takie jak gorączka, osłabienie oraz kaszel, należy sięgnąć po odpowiednie leki przeciwzapalne. W Aptece dla Rodziny posiadamy szeroki wybór preparatów o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym w postaci tabletek, pastylek, syropów oraz aerozoli.

Naturalne sposoby na chrypkę

W leczeniu chrypki kluczowe znaczenie ma odpowiednie nawilżenie błony śluzowej gardła. Należy więc spożywać duże ilości płynów, w tym celu można sięgnąć po środki medycyny naturalnej w postaci soków np. z kwiatu bzu lub porostu islandzkiego. Ulgę przyniosą również płukanki z ziół, takich jak rumianek lub szałwia oraz inhalacje z wykorzystaniem olejków eterycznych.

Ból gardła, a chrypka

Jednym z najczęstszych objawów towarzyszących chrypce jest ból gardła. Dodatkowo może pojawić się kaszel, uczucie suchości w gardle oraz pieczenie. Aby zapewnić sobie ulgę, warto sięgnąć po preparaty, które nawilżą śluzówkę, a dodatkowo zmniejszą stan zapalny. W ramach asortymentu naszej apteki oferujemy pastylki oraz tabletki do ssania, aerozole oraz roztwory do płukania jamy ustnej.