Leki na hemoroidy

Leki na hemoroidy łagodzą ból, swędzenie i pieczenie wokół odbytu. Maść na hemoroidy dobrze sprawdza się kiedy zmiany są widoczne na zewnątrz. Czopki na hemoroidy są natomiast często zalecane przy hemoroidach wewnętrznych.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 39

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 39

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Preparaty na hemoroidy bez recepty

Tabletki na hemoroidy, uszczelniające naczynia krwionośne warto zacząć stosować jak najszybciej po zauważeniu pierwszych objawów choroby hemoroidalnej. Zmniejszają one przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, usprawniają przepływ krwi i zapobiegają jej zastojom w świetle naczyń. Hemoroidy to dość częsta przypadłość. Lekarstwo na hemoroidy można stosować zarówno przy hemoroidach wewnętrznych jak i zewnętrznych. W zależności bowiem od tego, w którym miejscu dojdzie do przekrwienia naczynia, hemoroidy mogą wydostawać się poza odbyt lub być schowane i niewidoczne przynajmniej w początkowym okresie choroby.

Leki na hemoroidy – maść, krem, czopki

Maść na hemoroidy bez recepty, a także inne preparaty na chorobę hemoroidalną najczęściej stosowane są przez osoby, których tryb życia sprzyja zastojom krwi w naczyniach. Może być to wynik przewlekłych zaparć lub spędzania wielu godzin dziennie w pozycji siedzącej. Środki na hemoroidy potrzebne są często również kobietom ciężarnym. Ciąża to okres, podczas którego wzrasta ryzyko pojawienia się tych zmian.

Maść na hemoroidy zewnętrzne, czopki, tabletki i kremy poprawiają komfort życia pacjentów zmagających się z chorobą hemoroidalną. Łagodzą świąd skóry wokół odbytu, zmniejszają pieczenie i ból. Chorzy mogą również skarżyć się na uczucie niecałkowitego wypróżnienia. Często zauważalna jest świeża krew w stolcu. Krwawienie zawsze powinno skłaniać do udania się do lekarza. Bez wprowadzenia odpowiedniego leczenia, hemoroidy mogą coraz bardziej zaburzać komfort życia. Nawet jeśli początkowo były niewidoczne, stopniowo mogą zacząć wypadać na zewnątrz. Z czasem coraz trudniej jest je odprowadzać, aż ostatecznie staje się to niemożliwe i hemoroidy pozostają na stałe poza odbytem.

Skuteczny środek na hemoroidy

Leki na hemoroidy zawierają różne substancje aktywne. Wśród nich znajduje się m.in. znieczulająca lidokaina, przeciwzapalny i uszczelniający naczynia krwionośny tribenozyd, eskulina, a także diosmina, wspomagająca przepływ krwi przez naczynia. Przy bardziej zaawansowanym stadium choroby można zastosować również lek na hemoroidy ze sterydem, który działa silnie przeciwzapalnie, przeciwświądowo i przeciwobrzękowo. Czopki na hemoroidy mogą zawierać też antybiotyk i inne związki, które wspomagają leczenie choroby hemoroidalnej. Przy krwawieniach warto sięgnąć po środek na hemoroidy który ogranicza krwawienie.

Preparaty na hemoroidy w formie tabletek doustnych, czopków, kremów lub maści zaleca się stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub ulotką. Najczęściej kuracja trwa kilka do kilkunastu dni. Po tym czasie, objawy powinny znacząco się zmniejszyć. Schemat leczenia można powtarzać przy kolejnym zaostrzeniu choroby.

Leki na hemoroidy w ciąży można stosować jedynie po konsultacji  z lekarzem. Niektóre preparaty są dozwolone dla kobiet ciężarnych. Mogą znacząco złagodzić odczuwane dolegliwości, a jednocześnie nie stwarzają zagrożenia dla rozwijającego się dziecka.