Stany zapalne oka

Częstą przyczyną stanów zapalnych oka są bakterie lub wirusy. Zapalenie oka może mieć zróżnicowany przebieg i powodować szereg niespecyficznych objawów. Każdorazowo wymaga jednak konsultacji lekarskiej, ponieważ nieleczone może doprowadzić do ciężkich problemów ze wzrokiem. W tej kategorii znajdziesz wyroby medyczne i preparaty, które sprawdzą się w leczeniu stanów zapalnych oka.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 16

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 16

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Objawy stanu zapalnego oka

Zapalenie oka jest spowodowane przez bakterie i wirusy. Stan zapalny może objąć różne części oka. Najczęściej dotyka on spojówek, rogówki oraz powieki. Zapalenie oka jest to termin ogólny, pod którym kryją się różne choroby zapalne dotykające oczy. W zależności od rodzaju schorzenia, objawy i dolegliwości mogą się pomiędzy sobą różnić. Wiele z objawów świadczących o stanie zapalnym oka, występuje także podczas zespołu suchego oka oraz alergicznego zapalenia spojówek.

Do najczęstszych objawów świadczących o stanie zapalnym zaliczamy:

  • swędzenie,
  • pieczenie,
  • zaczerwienienie,
  • uczucie ciała obcego w oku,
  • obrzęk,
  • łzawienie.

Dodatkowo mogą pojawić się następujące dolegliwości:

  • nieostre widzenie,
  • ból oczu,
  • nadwrażliwość na światło,
  • pojawienie się ropnej wydzieliny.

Niezależnie od pojawiających się objawów, należy doprowadzić do ich złagodzenia. W tym celu warto sięgnąć po krople do oczu łagodzące stan zapalny. Znajdziesz je w asortymencie naszej apteki.

Naturalne sposoby na zapalenie oka

Dolegliwości ze strony narządu wzroku każdorazowo wymagają konsultacji lekarskiej. Nieprawidłowo leczone stany zapalne oczu mogą bowiem doprowadzić do poważnych powikłań, w tym do całkowitego uszkodzenia lub utraty wzroku. W przypadku łagodnych stanów zapalnych można sięgnąć po okłady z preparatów ziołowych. W tym celu dobrze sprawdzi się babka lancetowata, ziele świetlika oraz kwiat chabru bławatka. Dodatkowo podczas zapalenia oka należy ze szczególną dokładnością dbać o higienę.

Leczenie stanów zapalnych oczu

W przypadku zaobserwowania objawów zapalenia oka, należy udać się do okulisty. Specjalista powinien zbadać narząd wzroku przy użyciu lampy szczelinowej. Na tej podstawie lekarz będzie w stanie określić, w której części oka pojawił się stan zapalny. Od szybkiej i prawidłowej diagnozy bardzo często zależy efektywność leczenia. W przypadku gdy za zapalenie oka odpowiadają bakterie, stosuje się krople do oczu zawierające odpowiednie antybiotyki. Jeżeli natomiast dane zapalenie zostało spowodowane przez alergeny, wówczas należy unikać kontaktu z alergenem oraz stosować środki łagodzące objawy alergicznego zapalenia spojówek. W infekcjach wirusowych natomiast stosuje się krople do oczu o działaniu przeciwwirusowym. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór preparatów łagodzących objawy stanów zapalnych oczu, które sprawdzą się niezależnie od przyczyny wystąpienia dolegliwości.