Witaminy i minerały

Witaminy i minerały są substancjami odżywczymi niezbędnymi do utrzymania zdrowia i dobrej kondycji organizmu człowieka. Możemy dostarczać je sobie wraz z pożywieniem oraz stosując suplementy diety, a także zestawy witamin i minerałów. W zależności od naszego wieku, płci oraz stylu życia, zalecane dzienne spożycie danych substancji będzie się od siebie różnić. W związku z tym rozpoczęcie suplementacji warto skonsultować z lekarzem. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór preparatów z witaminami i minerałami, które wzmacniają organizm.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 968

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 968

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Rola witamin w organizmie człowieka

 

Dzięki witaminom nasz organizm może funkcjonować w sposób prawidłowy. Wpływają one na odpowiednie przetwarzanie materii, co z kolei oddziałuje na produkcję i odbudowę komórek i tkanek. Należy pamiętać, że nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć witamin (wyjątkiem jest witamina D), w związku z tym powinniśmy je sobie dostarczać wraz z pożywieniem. Stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety powinno zapewnić nam odpowiedni poziom witamin w organizmie. Mogą się jednak zdarzyć sytuacje, w których na skutek dojrzewania, pojawienia się niektórych chorób lub zmiany trybu życia, wchłanianie danych substancji będzie znacznie utrudnione. Wówczas warto wspomóc się suplementami. W Aptece dla Rodziny znajdziesz preparaty zawierające wszystkie najważniejsze witaminy, w tym witaminę A i E, witaminę C oraz witaminy z grupy B. Pamiętajmy jednak, że obok stosowania suplementów, najważniejszym czynnikiem wpływającym na odpowiedni poziom witamin jest dieta.

 

 

Minerały – rola makro– i mikroelementów

 

Główną rolą minerałów jest uczestniczenie w procesach związanych z metabolizmem. Dodatkowo wpływają one na utrzymanie odporności oraz regenerację mikrouszkodzeń tkanek i narządów. Obok witamin pełnią one kluczową rolę dla prawidłowego funkcjonowanie organizmu człowieka. Do najważniejszych minerałów zaliczamy: żelazo, magnez, potas, cynk, wapń, selen. Podobnie jak w przypadku witamin, minerały powinny być dostarczane do naszego organizmu wraz z pożywieniem. Zbilansowana dieta jest zatem kluczem do uniknięcia ewentualnych niedoborów. Jeżeli jednak okaże się, że brakuje nam jakichś substancji, wówczas można sięgnąć po suplementy diety. W naszym asortymencie posiadamy wiele środków, które pomagają uzupełnić niedobory minerałów w diecie. Dodatkowo oferujemy zestawy witamin i minerałów, które zawierają kompleks substancji odżywczych.