Plaster z opatrunkiem i bez opatrunku na rany

Drobne skaleczenia i rany zdarzają się nam bardzo często. Aby je opatrzyć potrzebne jest użycie odpowiednich materiałów, które zabezpieczą obszar naruszonej skóry i ułatwią jej gojenie. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest użycie plastrów. W tej kategorii znajdziesz je w różnych rozmiarach.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 168

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 168

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Plastry na rany – z opatrunkiem czy bez?

Dobór wielkości oraz rodzaju plastra zależy od charakteru urazu. Podczas opatrywania niewielkich skaleczeń przydadzą się elastyczne plastry z opatrunkiem. Dopasowują się one do naturalnych konturów ciała, co zapewnia swobodę ruchów. W związku z tym mogą być stosowane na rany łokci czy kolan.

W naszej aptece dostępne są także plastry bez opatrunku, które stosuje się do przymocowywania innych materiałów opatrunkowych.

Plastry opatrunkowe na skaleczenia i otarcia

Plastry opatrunkowe są najczęściej wybieranym produktem zabezpieczającym rany. Ich główną zaletą jest uniwersalność zastosowania. W naszym asortymencie dostępne są plastry włókninowe oraz wykonane z tkaniny, a także z materiałów wodoodpornych. W podróży z pewnością przydadzą się plastry turystyczne w różnych rozmiarach, które można spakować do apteczki. W naszej ofercie znajdziesz również plastry dla dzieci z ulubionymi postaciami z bajek.

Plastry na odciski i pęcherze

Odciski najczęściej pojawiają się na podeszwach i palcach stóp. Mogą one powodować dyskomfort oraz ból podczas chodzenia. Aby je złagodzić, warto sięgnąć po plastry na odciski. Dzięki zawartości kwasu salicylowego, mają one właściwości złuszczające i wspomagają regenerację naskórka. Jeśli jednak rana jest otwarta, należy zastosować miękkie plastry z opatrunkiem. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór opatrunków na odciski. Proponujemy również plastry na pęcherze, które zabezpieczą bolące fragmenty skóry.