Tabletki na nieświeży oddech i nieprzyjemny zapach z ust

Troska o higienę jamy ustnej obejmuje nie tylko regularne szczotkowanie zębów. Skupia się ona także na dbaniu o utrzymanie świeżego oddechu. Nieprzyjemny zapach z ust jest krępującym problemem, który może wprawić nas w zakłopotanie. Naturalnych sposobów na świeży oddech jest naprawdę sporo. Zawsze też można wspomóc się preparatami aptecznymi o działaniu odświeżającym. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór produktów, które sprawdzą się w walce z nieprzyjemnym zapachem z ust.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Przyczyny nieświeżego oddechu

Najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust jest niedokładne mycie zębów, co jest wynikiem działania bakterii beztlenowych, które powinny zostać usunięte podczas zabiegów higienicznych. Najczęściej osadzają się one na zalegających w jamie ustnej resztkach pożywienia. Wynikiem tego jest pojawienie się przykrego zapachu.

Problem nieświeżego oddechu może się także pojawić w wyniku:

  • występowania kamienia nazębnego w jamie ustnej,
  • nieleczonej próchnicy,
  • przewlekłego zapalenia przyzębia,
  • po spożyciu czosnku, cebuli,
  • po wypiciu kawy lub paleniu papierosów,
  • po przebudzeniu, co wynika ze zbyt małej produkcji śliny i nie jest stanem chorobowym.

Sposoby na świeży oddech

Przywrócenie świeżego oddechu jest jak najbardziej możliwe. Aby jednak podjąć skuteczne działania w walce z przykrym zapachem z ust, musimy poznać przyczynę występowania danego problemu. Najczęściej wystarczy wizyta u dentysty lub higienisty dentystycznego i usunięcie kamienia nazębnego. Jeżeli jednak pomimo przeprowadzenia zabiegu higienizacji problem nie znika, wówczas możemy sięgnąć po domowe i apteczne sposoby na świeży oddech.

Domowe sposoby na świeży oddech

W walce z nieświeżym oddechem najlepiej sprawdzają się najprostsze rozwiązania. Często problem z przykrym zapachem z ust jest konsekwencją suchości w ustach, która z kolei wynika z wypijania niedostatecznej ilości wody w ciągu dnia. Z tego względu warto zwiększyć ilość i częstotliwość przyjmowanych płynów. Dodatkowo warto zadbać o delikatne modyfikacje w diecie. Należy ograniczyć spożywanie produktów o drażniącym zapachu, takich jak czosnek, ostra papryka, ryby wędzone oraz ostro przyprawionych potraw. Działanie przeciwbakteryjne wykazują niektóre zioła, m.in. rumianek i szałwia. W walce o świeży oddech warto zdecydować się na płukanie ust przygotowanymi z nich naparami.

Pasty i płyny o działaniu odświeżającym

Aby pozbyć się przykrego zapachu z ust, należy także rozpocząć stosowanie produktów do higieny jamy ustnej o działaniu odświeżającym. W ich składzie znajdują się olejki eteryczne, które pomagają utrzymać świeży oddech. Dane pasty do zębów oraz płyny do płukania ust zostały także wzbogacone o związki cynku, które pochłaniają lotne związki zapachowe. Podobne działanie wykazuje aktywny węgiel. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór preparatów, które sprawdzają się w przypadku problemami ze świeżością oddechu. Proponujemy także tabletki do ssania oraz odświeżacze do ust. Sprawdzą się one w sytuacji, w której będzie nam zależało na szybkim uzyskaniu świeżego oddechu.