Maści i żele na alergię

Maść na alergię skórną przynosi ulgę swędzącej, zaczerwienionej skórze. W skład miejscowych leków na alergię wchodzą substancje przeciwhistaminowe, miejscowo znieczulające oraz kortykosteroidy. Maść na alergię może być stosowana przy występującej skórnej reakcji alergicznej różnego pochodzenia, np. wywołanej ugryzieniem owada czy kontaktem skóry z alergenem zawartym w używanych kosmetykach. Maści i żele na alergię mogą być stosowane przez osoby dorosłe oraz dzieci.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Maść na alergię skórną – kiedy ją stosować?

 

Lek na alergię przeznaczony jest dla osób, których układ odpornościowy reaguje przesadnie na kontakt z substancją będącą zupełnie obojętną dla osoby zdrowej. Z problemem alergii zmaga się wiele osób. Dostępna jest szeroka gama leków, które pomagają kontrolować przebieg tej choroby i umożliwiają wyeliminowanie jej objawów. W leczeniu wykorzystanie znajdują preparaty doustne i miejscowe. Żel lub maść na alergię jest przydatna głównie w sytuacjach, kiedy symptomy alergii obejmują jedynie skórę. Jeśli natomiast dolegliwości dotyczą też innych narządów i układów,  lepsze efekty może przynieść lek doustny. Czasami korzystne jest łączenie preparatów doustnych z miejscowymi.

Maść na alergię skórną można stosować, jeśli przy kontakcie z alergenem dochodzi do pojawienia się wyprysku alergicznego. Skóra w tym miejscu staje się zaczerwieniona, obrzmiała i swędząca. Pojawia się pokrzywka, która ma postać charakterystycznych bąbli przypominających poparzenie przez pokrzywę. Część osób skarży się też na pieczenie skóry oraz mrowienie. Maść na alergię skórną  może być pomocna u osób uczulonych na lateks lub inne składniki odzieży, substancje zawarte w kosmetykach czy też pyłki roślin. Leki te są przydatne również w przypadku pogryzienia przez owady. Można z nich korzystać także przy uczuleniu na roztocze. Ta grupa pacjentów może też sięgnąć po spray na roztocza , który skutecznie neutralizuje obecne w domu alergeny.

 

 

Żel, maść na alergię – jak stosować?

 

Krem, żel lub maść na alergię zawiera różne składniki aktywne. Leki z dimetindenem łagodzą świąd, podrażnienie skóry i obrzęk. Mogą też przynosić uczucie chłodzenia skóry. Jeśli potrzebny jest silniejszy efekt znieczulający, można sięgnąć po żel na alergię, w którym oprócz substancji przeciwhistaminowej jest też składnik miejscowo znieczulający. Maść na alergię należy aplikować w miejsca objęte reakcją alergiczną zazwyczaj 2-3 razy na dobę. Istotne jest, aby lek nanosić na niewielki obszar skóry. Maść na alergię ze sterydem powinna być stosowana jedynie krótkotrwale, maksymalnie przez 7 dni. Jeśli miejscowa reakcja alergiczna jest dość rozległa, warto sięgnąć po lek doustny. Wielu pacjentów wspomagająco stosuje też wapno przeciwalergiczne.