Płodność (niepłodność)

Na płodność wpływa wiele czynników. Zależy ona nie tylko od wieku i stanu zdrowia, ale także od trybu życia oraz sposobu odżywiania. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które uzupełnią Twoją dietę w składniki, które wspierają płodność.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Przyczyny niepłodności

Najczęstszą przyczyną niepłodności u kobiet są zaburzenia hormonalne oraz nieprawidłowa praca narządów płciowych. Natomiast u mężczyzn są to choroby współistniejące – cukrzyca, schorzenia nerek i układu krążenia oraz zaburzenia rozwoju plemników. Problemy z płodnością mogą mieć również osoby, które nałogowo palą papierosy. Składniki dymu tytoniowego powodują bowiem zaburzenie owulacji u kobiet. U mężczyzn obniżają natomiast jakość nasienia. Starania o potomstwo może utrudniać także nieprawidłowa dieta. Nieregularne posiłki, zawierające dużą liczbę cukrów oraz tłuszczy trans wpływają na zaburzenia cyklu menstruacyjnego i uniemożliwiają zajście w ciążę. Warto zatem racjonalnie podejść do tematu planowania rodziny i zrezygnować z negatywnych nawyków.

Preparaty dla osób z zaburzeniami płodności

Podczas starań o potomstwo warto sięgnąć po środki zawierające składniki wspierające płodność. W Aptece dla Rodziny znajdziesz zestawy witamin i minerałów, których skład dostarcza wszystkich niezbędnych substancji potrzebnych przyszłym rodzicom. Są one dostępne w wygodnej formie tabletek i kapsułek. W naszym asortymencie dostępne są także specjalne żele i lubrykanty, które uatrakcyjnią współżycie.