Płodność (niepłodność)

Na płodność wpływa wiele czynników. Zależy ona nie tylko od wieku i stanu zdrowia, ale także od trybu życia oraz sposobu odżywiania. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które uzupełnią Twoją dietę w składniki, które wspierają płodność.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Przyczyny niepłodności

Najczęstszą przyczyną niepłodności u kobiet są zaburzenia hormonalne oraz nieprawidłowa praca narządów płciowych. Natomiast u mężczyzn są to choroby współistniejące – cukrzyca, schorzenia nerek i układu krążenia oraz zaburzenia rozwoju plemników. Problemy z płodnością mogą mieć również osoby, które nałogowo palą papierosy. Składniki dymu tytoniowego powodują bowiem zaburzenie owulacji u kobiet. U mężczyzn obniżają natomiast jakość nasienia. Starania o potomstwo może utrudniać także nieprawidłowa dieta. Nieregularne posiłki, zawierające dużą liczbę cukrów oraz tłuszczy trans wpływają na zaburzenia cyklu menstruacyjnego i uniemożliwiają zajście w ciążę. Warto zatem racjonalnie podejść do tematu planowania rodziny i zrezygnować z negatywnych nawyków.

Preparaty dla osób z zaburzeniami płodności

Podczas starań o potomstwo warto sięgnąć po środki zawierające składniki wspierające płodność. W Aptece dla Rodziny znajdziesz zestawy witamin i minerałów, których skład dostarcza wszystkich niezbędnych substancji potrzebnych przyszłym rodzicom. Są one dostępne w wygodnej formie tabletek i kapsułek. W naszym asortymencie dostępne są także specjalne żele i lubrykanty, które uatrakcyjnią współżycie.