Tabletki przeciwbólowe na stłuczenia

Leki na stłuczenia i obrzęki mają za zadanie łagodzić dolegliwości związane z urazem powstałym po upadku na twarde podłoże lub uderzeniu tępym przedmiotem. Dochodzi wówczas do wylewu krwi do tkanek bez przerwania ciągłości naskórka. Powstaje siniak i obrzęk, a pacjent odczuwa ból i dyskomfort. Na rynku dostępne są spraye i kompresy chłodzące do zastosowania bezpośrednio po zdarzeniu oraz maści i żele na siniaki i obrzęki.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 74

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 74

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Lek na stłuczenia

 

Po upadku lub uderzeniu należy szybko zaaplikować środek chłodzący na skórę w miejscu urazu, ponieważ pozwoli to ograniczyć uszkodzenia tkanek. Chłodzący spray na stłuczenianiemal natychmiast obkurcza naczynia krwionośne, dzięki czemu wylew krwi do tkanek jest mniejszy. Pozwoli to ograniczyć rozległość siniaka i obrzęku, a także zniweluje ból. Podobnie zadziałają żele i kompresy chłodzące. Miejscowe obniżenie temperatury bezpośrednio po urazie to ważny element pierwszej pomocy w przypadku wielu urazów.

Na skutek upadku na twarde podłoże czy uderzenia dochodzi do podskórnego wylewu krwi, co można zaobserwować jako siniak. Aby zmiana szybciej się wchłonęła, warto zastosować żel lub maść na stłuczenia zawierające arnikę, wyciąg z kasztanowca czy w przypadku bardziej rozległych urazów- heparynę. Dodatkowo zadziałają one również przeciwzapalnie i zmniejszą obrzęk w miejscu urazu. Na etapie pojawienia się siniaka można zastosować ciepłe kompresy, które przyspieszą wchłonięcie się krwiaka. Miejscowo przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie zadziałają natomiast żele zawierające ibuprofen, diklofenak czy też naproksen. Nie pomogą one jednak na zmniejszenie zasinienia.

Niekiedy dla wsparcia regeneracji naczyń krwionośnych, które uległy uszkodzeniu na skutek urazu, warto zastosować doustny lek na stłuczenia zawierający ziołowe ekstrakty z ruszczyka bądź kasztanowca. Natomiast gdy urazowi towarzyszy ból można sięgnąć po tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

 

 

Lek na stłuczenia i obrzęki

 

Kiedy w wyniku urazu pojawi się opuchlizna, należy zadziałać miejscowo przeciwobrzękowo. Najbardziej popularnym preparatem o taki działaniu jest żel zawierający octanowinian glinu. Substancja ta wykazuje wielokierunkowe działanie, ale przed wszystkim redukuje wysięk, łagodzi stan zapalny oraz działa przeciwbólowo. Niektóre preparaty z octanowinianem glinu zawierają w swoim składzie również wyciąg z arniki i mentol.

 

 

Lek na stłuczenia dla dzieci

 

Dzieciom bardzo często przytrafiają się stłuczenia i inne urazy. W domowej apteczce zawsze warto mieć plastry na stłuczenia i drobne skaleczenia, ale również kompres chłodzący i żel łagodzący ból i obrzęk. Silne leki przeciwbólowe w formie żelu nie są rekomendowane dla małych dzieci, dlatego w przypadku maluchów warto szukać bezpiecznych alternatyw. Jakie środki sprawdzą się dla łagodzenia objawów związanych ze stłuczeniami u dzieci?

·         Zimne okłady, które ograniczą rozległość urazu i dolegliwości bólowe. Należy pamiętać, aby zmrożonego kompresu nie przykładać bezpośrednio do delikatnej skóry dziecka. Trzeba wykorzystać dołączany do wielu okładów materiał zabezpieczający. Warto zwrócić uwagę, że spray chłodzący nie będzie dobrym wyborem dla małych pacjentów, ponieważ może podrażniać ich skórę.

·         Wyciąg z arniki w formie maść lub żelu sprawdzi się dla przyspieszenia wchłonięcia siniaka. 

·         Żel z actanowinianem glinu o działaniu przeciwobrzękowym to bezpieczny preparat sprawdzający się na różnego rodzaju obrzęki, zarówno te związane z urazem, jak również ugryzieniem komara czy szczepieniem. Dla wzmocnienia efektu działania preparatu warto przechowywać go w lodówce i schłodzony aplikować w miejscu urazu.

·         Gdy dojdzie do pojawienia się zranienia należy zdezynfekować skórę wykorzystując do tego celu bezpieczny dla dzieci spray z oktenidyną i zastosować oddychający plaster ochronny.

Żele i maść na stłuczenia dla dzieci powinny zawierać składniki o potwierdzonym bezpieczeństwie, w przypadku ich zastosowania u najmłodszych. Powstanie dużych urazów u dziecka warto natomiast skonsultować z lekarzem.