Lek na skurcze mięśni - tabletki i maści na skurcze mięśni

Skurcze mięśni jest to nieprzyjemna dolegliwość, która pojawia się samoistnie i powoduje nagły ból. Częstym powodem występowania skurczy jest przepracowanie mięśni na skutek intensywnej aktywności fizycznej. Skurcze mogą jednak być także konsekwencją nieodpowiedniej diety, w której brakuje podstawowych składników odżywczych oraz stresu. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które sprawdzają się w przypadku nawracających skurczy mięśni.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 47

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 47

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Skurcze mięśni – przyczyny

Skurcze mięśni niekoniecznie muszą świadczyć o poważnym problemie zdrowotnym. Bardzo często pojawiają się one w konsekwencji intensywnego wysiłku fizycznego lub w jego trakcie. Dodatkowymi czynnikami, które mogą powodować występowanie skurczy są m.in.:

  • Siedzący tryb życia – spędzanie długich godzin przed komputerem lub trzymanie nogi na nogę przez dłuższy czas może skutkować niedotlenieniem mięśni i pojawieniem się dolegliwości.
  • Odwodnienie – dostarczanie organizmowi odpowiedniej dziennej dawki płynów ma kluczowe znaczenie dla zdrowia całego organizmu, w tym mięśni.
  • Przemęczenie nóg – skurcze mięśni nóg bardzo często wynikają z nadmiernego obciążenia kończyn. Wśród czynników, które powodują wspomniane obciążenie wymienia się otyłość, nadmierną aktywność fizyczną, a także chodzenie w obcasach.
  • Ciąża – skurcze mogą nasilać się zwłaszcza w trzecim trymestrze, kiedy to nogi kobiety są wyjątkowo obciążone.
  • Cukrzyca – częstym powikłaniem występującym u diabetyków jest uszkodzenie nerwów oraz naczyń krwionośnych. W ich wyniku zwiększa się podatność na skurcze mięśni.
  • Niedobory elektrolitów – częstą przyczyną skurczy mięśni są niedobory minerałów, które odpowiadają za ich prawidłową pracę. Dany niedobór wynika z braku stosowania zbilansowanej diety, bogatej w produkty zawierające magnez, potas, wapń i żelazo. Niedobory te można uzupełnić stosując odpowiednio zbilansowane suplementy diety. Znajdziesz je w ofercie Apteki dla Rodziny.

Nocne skurcze nóg

Często spotykaną dolegliwością są tzw. nocne skurcze nóg. Dolegliwości te wynikają najczęściej z naszego trybu życia. Jeżeli bowiem nosimy obcisłe spodnie i buty jesteśmy zdecydowanie bardziej narażeni na pojawienie się skurczy. Podobnie działa nadużywanie kofeiny i alkoholu, a także zaniedbanie aktywności fizycznej. Kolejnym czynnikiem powodującym nocne skurcze nóg jest dieta uboga w kluczowe witaminy i minerały.

Co stosować na skurcze mięśni?

Aby zapobiegać występowaniu skurczy mięśni przede wszystkim należy zmienić swoje codzienne nawyki. Kluczowe znaczenie ma zwiększenie ilości wypijanych w ciągu dnia płynów. Dodatkowo warto spróbować zmienić sposób odżywania się i wprowadzić do swojej diety produkty zawierające magnez i potas. Są to m.in. produkty nabiałowe, kasza gryczana, orzechy, czekolada, a także ciemne pieczywo i otręby. Ponadto zalecane jest wdrożenie odpowiedniej suplementacji. W Aptece dla Rodziny znajdziesz preparaty ze składnikami, które wpływają na sprawne funkcjonalnie naszych mięśni. Możesz sięgnąć po tabletki, tabletki musujące oraz kapsułki.