Preparaty do higieny uszu

Krople na zatkane ucho pomagają pozbyć się nadmiaru woskowiny, która zmniejsza drożność przewodu słuchowego. W przypadku bólu ucha i rozwoju stanu zapalnego można natomiast sięgnąć po krople do uszu bez recepty o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 43

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 43

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Preparaty na zatkane ucho dla dzieci i dorosłych

Spray lub krople na zatkane ucho bez recepty rozpuszczają woskowinę zalegającą w kanale słuchowym, dzięki czemu pomagają w jej ewakuacji. Są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Obecnie nie zaleca się bowiem usuwania wydzieliny z ucha przy pomocy patyczków kosmetycznych. Stwarza to niepotrzebne ryzyko uszkodzenia elementów ucha. Znacznie bezpieczniejsze są spray’e i krople do uszu bez recepty, który upłynniając woskowinę, ułatwiają odprowadzenie jej z ucha. Regularne stosowanie kropli na zatkane ucho bez recepty przywraca drożność kanału słuchowego.

Osoby często korzystające z basenu mogą profilaktycznie aplikować krople do uszu bez recepty, które ograniczają kontakt z wilgocią i chronią przed zaleganiem wody w uszach.

Krople do uszu bez recepty

Czasami oprócz uczucia zatkanego ucha występuje również ból i silny dyskomfort. Rozwijający się stan zapalny jest przyczyną pojawiającego się obrzęku i zaczerwienienia. Można wówczas sięgnąć po łagodzące krople do uszu bez recepty, które uśmierzą te dolegliwości. Dostępne są preparaty zawierające wyciągi ziołowe o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym i przeciwzapalnym. Przy silniejszych objawach można zastosować krople na zatkane ucho z salicylanem choliny, który zmniejsza ból i stan zapalny lub krople do uszu z lidokainą o właściwościach znieczulających. Preparaty  te wspomagają ustąpienie bólu i innych dolegliwości, będących wynikiem rozwijającego się zapalenia. Dostępne są także krople do uszu bez recepty ze związkami srebra, pantenolem, a także olejkami eterycznymi.

Niektóre krople do uszu mogą być podawane również małym dzieciom. Informacja dotycząca ograniczeń wiekowych znajduje się w dołączonej do kropli na zatkane ucho ulotce lub widnieje na opakowaniu.