Witaminy na stawy - tabletki, leki na wzmocnienie kości i stawów

Utrzymanie narządów ruchu w dobrej kondycji jest niezwykle istotne. Dzięki mocnym kościom jesteśmy bowiem w stanie dłużej zachować sprawność. Głównym budulcem kości jest wapń, dlatego nie powinno zabraknąć go w naszej diecie. Tak samo jak pozostałych składników odżywczych, które wpływają na ich stan. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które pomagają uzupełnić ich ewentualne niedobory.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 86

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 86

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Dieta na mocne kości

W dbaniu o dobrą kondycję kości, kluczową rolę odgrywa odpowiednio zbilansowana dieta. Przede wszystkim nie powinno zabraknąć w niej wapnia, czyli głównego budulca kości. Za przyswajalność wapnia odpowiada z kolei witamina D, dlatego powinniśmy również zwrócić szczególną uwagę na jej poziom. Jest to witamina, której źródłem są promienie słoneczne. Jednak ze względu na nasz klimat i niedostateczną ilość słońca, zaleca się jej suplementację. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór suplementów diety, które pomagają uzupełnić niedobory witaminy D.    

Do naturalnych źródeł wapnia zaliczamy głównie produkty nabiałowe. W trosce o mocne kości, warto więc wzbogacić swoją dietę w:

  • mleko i przetwory mleczne: jogurty, kefiry, maślanki,
  • nabiał, w tym ser twarogowy,
  • sery żółte.

Doskonałym źródłem wapnia są także:

  • ryby morskie oraz owoce morza
  • świeże warzywa, w tym awokado, marchew, jarmuż, rukola, brokuły, brukselka czy też cebula,
  • produkty pełnoziarniste,
  • oleje tłoczone na zimno, m.in. olej lniany, oliwa, a także rośliny oleiste – słonecznik, pestki dyni, siemię lniane.

Planując dietę, która będzie dobra dla naszych kości powinniśmy także pamiętać o tym, żeby ilość spożywanych pokarmów była prawidłowa. Nadwaga i otyłość jest bowiem ogromnym obciążeniem dla naszego układu kostnego. Jeżeli więc mamy problemy z nadprogramowymi kilogramami, warto zdecydować się na odchudzanie.

Witaminy na mocne kości

Ludzki szkielet jest konstrukcją złożoną z ponad 200 kości. W przypadku, w którym zaczynają dokuczać nam dolegliwości ze strony układu kostnego, obniża się komfort naszego życia. Dlatego tak ważne jest dbanie o mocne kości. Pomaga w tym odpowiednia dieta, a także odpowiednia suplementacja. Główną przyczyną wpływającą na osłabienie kości są zaburzenia metaboliczne. W ich wyniku pojawiają się niedobory składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu kostno-szkieletowego. Obok wapnia i witaminy D, nasz organizm potrzebuje witaminy K i C oraz fosforu. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór suplementów diety ze wspomnianymi składnikami. Proponujemy tabletki na mocne kości oraz kapsułki, a także syropy i proszki do rozpuszczania.

Ćwiczenia na mocne kości

Kości i stawy możemy wzmocnić odpowiednimi ćwiczeniami fizycznymi. Aktywność fizyczna to obok diety oraz suplementacji kluczowy czynnik wpływający na kondycję układu kostnego. Ważne jednak, żeby nie była ona zbyt intensywna, ponieważ ciężkie i wymagające treningi mogą dodatkowo obciążyć organizm. Do najprostszych ćwiczeń, które pomogą nam w dbaniu o kości zaliczamy wykroki oraz przysiady. Dobrym rozwiązaniem jest także zwiększanie tygodniowej dawki ruchu: chodzenie na spacery, jeżdżenie na rowerze lub pływanie.