Opalanie i po opalaniu, kremy i balsamy

Kiedy przychodzą słoneczne dni, wiele osób marzy o pięknej opaleniźnie. Aby uniknąć podrażnień i problemów skórnych, należy racjonalnie podejść do kwestii opalania. W tym celu dobrze jest sięgnąć po kosmetyki, które ochronią naszą skórę przed ekspozycją na promienie słoneczne.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 167

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 167

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Kosmetyki do opalania

Aby cieszyć się piękną i przede wszystkim zdrową opalenizną, należy zabezpieczyć ją przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Dzięki ekspozycji na słońce nasz organizm produkuje witaminę D, która buduje naszą odporność. Zbyt długie przebywanie na słońcu może jednak skutkować podrażnieniami skóry, poparzeniami, a także zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworów skóry. Dlatego tak ważne jest stosowanie kosmetyków z filtrem. W naszej ofercie znajdziesz kremy, balsamy i olejki do opalania, które dzięki zawartości filtrów UV zabezpieczą Twoją skórę. Proponujemy kosmetyki do stosowania na całe ciało oraz te stworzone specjalnie z myślą o ochronie skóry twarzy.

Kremy do opalania

Największą popularnością wśród kosmetyków ochronnych cieszą się kremy do opalania. Są one najwygodniejsze w aplikacji i cechują się bardzo dobrą trwałością. W naszym asortymencie posiadamy kremy zawierające różne filtry SPF. Proponujemy kosmetyki o najwyższym możliwym stopniu ochrony, czyli SPF 50, a także delikatniejsze - takie jak SPF 30, SPF 20 oraz SPF 15. W zależności od karnacji, możesz więc wybrać krem do opalania najlepszy dla Ciebie.

Co należy stosować po opalaniu?

Jedną z zasad racjonalnego opalania jest częste robienie przerw i regularne nakładanie kosmetyków ochronnych. Aby uniknąć podrażnień, bardzo istotna jest także odpowiednia pielęgnacja po zejściu ze słońca. Po opalaniu należy przede wszystkim wziąć prysznic i odpowiednio nawilżyć skórę. Następnie warto nałożyć kosmetyk, który schłodzi skórę. W tej roli idealnie sprawdzą się dostępne w naszym asortymencie balsamy oraz pianki łagodzące podrażnienia. Należy delikatnie nałożyć je na osuszone ciało.