Płyn do płukania jamy ustnej i zębów

Codzienne mycie zębów jest absolutną podstawą w przypadku dbania o prawidłową higienę jamy ustnej. Zaleca się jednak, aby do codziennej rutyny wprowadzić stosowanie dodatkowych preparatów, takich jak płyny do płukania ust oraz nici dentystyczne. Dzięki temu będziemy bowiem w stanie usunąć zanieczyszczenia gromadzące się w przestrzeniach między zębowych oraz na powierzchni zębów. W tej kategorii znajdziesz płyny do płukania ust, będące uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 51

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 51

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Płyn do płukania jamy ustnej – zalety

W naszej jamie ustnej bytują setki bakterii. Większość z nich jest całkowicie niegroźna dla naszego zdrowia, są jednak wśród nich takie, które odpowiadają za różne choroby jamy ustnej i przyzębia. Aby chronić się przed ich szkodliwym działaniem, warto dbać o codzienną higienę. Płyn do płukania jamy ustnej to obok pasty do zębów jeden z kluczowych preparatów, na których powinna się ona opierać.

Odpowiednio dobrany płyn do płukania ust ma wiele zalet:

  • działa antybakteryjne – ogranicza rozwój szkodliwych bakterii,
  • oczyszcza i odświeża oddech – niweluje występowanie przykrego zapachu z ust,
  • wykazuje działanie przeciwpróchnicze,
  • pomaga w walce z nadwrażliwością zębów i dziąseł,
  • pomaga w usuwaniu osadu nazębnego, a także osadów pozostałych po kawie, herbacie lub papierosach,
  • pozostawia długotrwałe uczucie świeżości w naszej jamie ustnej.

Płyn do płukania zębów

Większość płynów do płukania koncentruje się na oczyszczaniu zębów i dziąseł. Są one bowiem szczególnie narażone na szkodliwe działanie bakterii oraz wytwarzanych przez nie kwasów. Warto jednak pamiętać o tym, że płyn do płukania nie powinien zastępować szczotkowania zębów. Jego rolą jest bowiem uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej i zębów. Można go stosować zarówno przed, jak i po umyciu zębów szczoteczką.

Antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej

Wśród płynów do płukania ust bardzo dużą grupę stanowią produkty o działaniu przeciwbakteryjnym. Stosuje się je najczęściej po szczotkowaniu, aby usunąć drobnoustroje, które pozostały w jamie ustnej. Płyn dociera bowiem do miejsc, które są niedostępne dla zwykłej szczoteczki. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór preparatów do oczyszczania ust. Proponujemy płyny do płukania bez alkoholu, które będą odpowiednie dla osób cierpiących z powodu nadmiernej suchości w jamie ustnej. Natomiast dla kobiet w ciąży i dzieci odpowiednim rozwiązaniem będzie stosowanie ziołowych płukanek do ust.

Płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci

Płyn do płukania ust dla dzieci powinno się stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Dzięki temu zmniejszamy prawdopodobieństwo wystąpienia u naszego malucha próchnicy. Składniki zawarte w płynach do płukania ust dla dzieci wykazują również działanie wzmacniające szkliwo. Można je stosować zarówno w przypadku zębów mlecznych, jak i stałych. Należy jednak pamiętać, że płyny do płukania ust stanowią jedynie uzupełnienie codziennej higieny. Nie można więc zapomnieć o regularnym szczotkowaniu zębów malucha i używaniu nici dentystycznych.