Skóra, włosy i paznokcie

Aby cieszyć się piękną skórą oraz zdrowiem włosów i paznokci, należy otaczać je troską. Najważniejszą kwestią jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Warto jednak poszukać sposobów na ich wzmocnienie również od środka organizmu. W tej kategorii znajdziesz suplementy diety, które wspomagają włosy, skórę i paznokcie.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 190

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 190

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Suplementy na włosy, skórę i paznokcie

Pozbawione blasku, łamliwe i przesuszone włosy, rozdwajające się paznokcie, problemy skórne – potrafią spędzić sen z powiek każdej kobiecie. Pierwszym odruchem w takiej sytuacji jest zmiana kosmetyków i próba ich odbudowy z zewnątrz. Często jest to rozwiązanie, które przynosi pożądany efekt, a włosy, skóra lub paznokcie ulegają wzmocnieniu i regenerują się. Jeżeli jednak mimo testowania kolejnych preparatów, nadal nie zauważamy poprawy, problemem może okazać się nasz ogólny stan zdrowia. Picie niedostatecznej ilości wody w ciągu dnia, niewystarczająca ilość snu, a także zła dieta mogą wpływać na kondycję i wygląd naszego ciała. Aby poprawić stan włosów lub paznokci często konieczne będzie wprowadzenie zdrowych nawyków i zmiana rytmu dobowego. Dodatkowo możemy wspomóc się suplementami na włosy, skórę i paznokcie, które pomogą uzupełnić naszą dietę w brakujące substancje. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór tabletek, tabletek powlekanych oraz kapsułek o działaniu odżywczym.

Co powinny zawierać suplementy na włosy, skórę i paznokcie?

Suplementy diety poprawiające wygląd skóry oraz włosów i paznokcie przede wszystkim powinny zawierać cynk, krzem i selen. Najczęściej to właśnie niedobór tych składników powoduje pogorszenie się ich kondycji. Dodatkowo warto, żeby w składzie danych preparatów znajdowały się:

  • Biotyna – możemy znaleźć ją również w niektórych produktach spożywczych, np. w mięsie, soi, orzechach,
  • Kwas foliowy – wzmacnia cebulki włosów, zapobiega łysieniu,
  • Witamina B6 i B12 – zmniejsza wypadanie włosów, poprawia ich pigmentację,
  • Witamina A – poprawia wygląd i koloryt skóry.

Tabletki na włosy – jakie wybrać?

Głównymi składnikami tabletek na włosy są wyciągi roślinne, m.in. ze skrzypu polnego lub pokrzywy zwyczajnej. Chcąc poprawić ich kondycję, warto więc sięgnąć po tabletki, które mają je w swoim składzie. Proponujemy suplementy diety dodatkowo wzbogacone o witaminy A, B, C oraz E. Dzięki prozdrowotnym właściwościom, wpływają one również na funkcjonowanie całego organizmu. Przykładowo, wykazują działa antyoksydacyjne i zwalczają wolne rodniki. Pierwiastkiem, który warto, żeby znalazł się w składzie tabletek na włosy jest miedź. Pomaga ona utrzymać odpowiednią pigmentację włosów.

Tabletki wzmacniające paznokcie

Suplementy diety poprawiające kondycję paznokci działają korzystnie również na włosy i skórę. Wszystkie zawierają bowiem biotynę. Wykazuje ona działanie wzmacniające i poprawiające grubość płytki paznokciowej. Gładkość paznokci może pomóc zapewnić witamina A i żelazo. Dlatego warto zadbać o to, żeby wybrane przez nas tabletki na paznokcie zawierały w swoim składzie wspomniane substancje. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór suplementów diety w wygodnej do przyjmowanie postaci. Decydując się na suplementację, należy bowiem pamiętać, że o skuteczności jej działania decyduje również sposób przyjmowania kapsułek. Nie należy przekraczać zalecanej w ulotce porcji spożycia w ciągu dnia i zwrócić uwagę na to, czy inne przyjmowane przez nas preparaty nie zawierają takich samych substancji. Nadmiar niektórych składników odżywczych może być bowiem szkodliwy dla naszego zdrowia.