Seks i zdrowie intymne

Seks i zdrowie intymne

Aby móc czerpać przyjemność z seksu, należy dbać o zdrowie intymne. Odpowiednia higiena i pielęgnacja sprawią, że współżycie będzie satysfakcjonujące. Natomiast gdy wystąpią problemy z libido, potencją bądź też zaburzenia hormonalne, warto sięgnąć po odpowiednie preparaty. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór środków wspomagających zdrowie intymne oraz regulujących działanie organizmu w sferze seksualnej.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 184

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 184

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak dbać o zdrowie intymne?

Zdrowie intymne to bardzo szerokie określenie, obejmujące choroby przenoszone drogą płciową, schorzenia układu moczowo-płciowego oraz infekcje. Problemy te dotykają zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W trosce o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, warto zadbać o higienę intymną. Dobrze sprawdzą się tu żele do higieny intymnej, które dzięki odpowiedniemu pH są odpowiednim uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. Zachowanie prawidłowej higieny jest także podstawą uniknięcia infekcji intymnych. Jeżeli jednak zaczną nam one dokuczać, warto sięgnąć po środki, które wspomogą ich leczenie. W Aptece dla Rodziny znajdziesz globulki oraz kapsułki dopochwowe, a także żele oraz kremy łagodzące podrażnienia.

Środki wspomagające komfortowe współżycie

Obecne tempo życia sprawia, że wiele osób aktywnych seksualnie ma problemy ze zbyt niskim libido. Dodatkowo, u mężczyzn pojawiają się zaburzenia erekcji. Kobiety natomiast skarżą się na suchość pochwy, która utrudnia zbliżenia. Aby odzyskać satysfakcję płynącą z seksu, można skorzystać z rozwiązań, które sprawią, że współżycie stanie się bardziej komfortowe. W naszej ofercie znajdziesz preparaty stosowane w przypadku zaburzeń erekcji u mężczyzn, dostępne w wygodnej formie tabletek. Proponujemy także żele intymne, które nadadzą odpowiedni poślizg podczas zbliżenia.

Seks, a kwestie hormonalne

Hormony mają bardzo istotny wpływ na kwestie związane z seksem. Warunkują one bowiem poziom libido, regulują cykl miesiączkowy; mają również wpływ na płodność. Warto zatem kontrolować ich pracę, a także monitować zmiany, które zachodzą w organizmie, w zależności od etapu cyklu. Zarówno w przypadku stosowania antykoncepcji, jak i planowania potomstwa, przydatne mogą okazać się testy owulacyjne. W naszej ofercie posiadamy również testy ciążowe. W kontekście zaburzeń hormonalnych, proponujemy natomiast preparaty, które są polecane przy zaburzeniach miesiączkowania.