Leki przeciwzapalne na ból mięśni, kości i stawów

Bóle kości, mięśni i stawów mogą pojawić się w konsekwencji wyczerpującego treningu lub wystąpienia kontuzji. Przyczynami danych bólów mogą być też niedobory witamin i minerałów, które są ich budulcami. Dolegliwości bólowe mogą pojawić się także w wyniku osłabienia organizmu i stresu, których konsekwencją jest napięcie i skurcze mięśni. W tej kategorii znajdziesz preparaty o działaniu przeciwbólowym, które będą wsparciem w przypadku bólów kości, mięśni i stawów.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 138

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 138

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Ból mięśni i stawów

Bóle mięśni i stawów mogą świadczyć o wielu chorobach. Jeżeli ból przyjmuje postać przewlekłą, wówczas możemy zakładać, że jest on wynikiem schorzeń układu nerwowego, infekcji lub chorób ogólnoustrojowych. Ból mięśni może dotyczyć jednego mięśnia lub całej grupy mięśniowej. Z kolei ból stawów jest konsekwencją zapalenia, które toczy się w ich obrębie. Bóle mięśniowo – stawowe są często także objawem infekcji wirusowych m.in.:

  • grypy – bólom dodatkowo towarzyszy osłabienie mięśni, chorzy często odczuwają go jako „ból całego ciała”, który uniemożliwia im funkcjonowanie,
  • przeziębienia – zazwyczaj bóle ustępują po kilku dniach od rozpoczęcia infekcji, co odróżnia je od bólów towarzyszących grypie,
  • różyczki – choroba ta na początku przypomina grypę, pojawia się zapalenie gardła, katar, gorączka oraz bóle mięśniowo-stawowe,
  • ospy wietrznej – bóle pojawiają się na kilka dni przed wystąpieniem wysypki.

Inne przyczyny bólu mięśni i stawów

Ból mięśni i ból stawów często jest spowodowany wystąpieniem urazu lub zbyt intensywną aktywnością fizyczną, która je nadmiernie obciąża. Może on także wynikać z niedoborów składników odżywczych i objawiać się skurczami mięśni i nadmiernym napięciem mięśniowym.

Co należy stosować na ból mięśni i stawów?

Jeżeli ból mięśni lub stawów wynika z wystąpienia infekcji wirusowej, wówczas należy sięgnąć po środki łagodzące objawy przeziębienia i grypy. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór tego typu preparatów o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Jeżeli natomiast dolegliwości bólowe są związane z wystąpieniem urazu w obrębie mięśni lub stawów, wówczas sprawdzi się leczenie miejscowe. W tym celu można sięgnąć po żele i maści o charakterze przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym. Aby nasze mięśnie i stawy funkcjonowały prawidłowo nie należy także zapominać o zbilansowanej diecie, którą dodatkowo warto wzmocnić odpowiednią suplementację. W naszym asortymencie posiadamy suplementy diety zawierające składniki, które wzmacniają mięśnie i stawy. Proponujemy kapsułki, tabletki, tabletki musujące, a także syropy i proszki do rozpuszczania.

Co stosować na ból kości?

Ból kości jest to dolegliwość, która jest wywoływana przez różne czynniki chorobotwórcze. Może być on konsekwencją urazu lub uszkodzenia konkretnej kości, ale także wskazywać na inne choroby ogólnoustrojowe. Jeżeli dolegliwości bólowe są konsekwencją złamania lub skręcenia kości, leczenie polega na wzmocnieniu i regeneracji uszkodzonej kości. Aby postawić odpowiednią diagnozę i wdrożyć leczenie, konieczne jest wykonanie dodatkowych badań. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są badania RTG, TK oraz rezonans magnetyczny. Bóle kości mogą także wynikać z niedoboru składników odżywczych, w tym wapnia. W takim przypadku warto sięgnąć po suplementy diety zawierające dany pierwiastek. Znajdziesz je w naszym asortymencie.