Preparaty do kąpieli (sole, kule, olejki)

Sól, kule do kąpieli, a także olejki do kąpieli wpływają korzystnie na stan skóry, a także samopoczucie. Przy ich użyciu, kąpiel może być bardzo przyjemnym i odprężającym doświadczeniem.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 16

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 16

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Olejki do kąpieli

Olejki do kąpieli stosuje się właściwie podobnie jak zwykle żele pod prysznic. Produkty te różnią się jednak składem, konsystencją i właściwościami. Olejki do kąpieli, jak sama nazwa wskazuje, mają bardziej oleistą formułę. Łagodzą podrażnienia, przywracają skórze miękkość i gładkość. Olejki do kąpieli są szczególnie polecane osobom ze skórą suchą, bardzo suchą i atopowa. Po ich użyciu na skórze pozostaje cienka warstwa ochronna, która chroni przed nadmiernym parowaniem wody przez naskórek i tym samym przywraca skórze nawilżenie.

Olejki do kąpieli sprawdzą się również w przypadku podrażnień skóry. Mogą one być wynikiem golenia czy narażenia skóry na działanie takich czynników jak wysoka temperatura lub suche powietrze. Olejki do kąpieli ukoją podrażnioną skórę i szybko poprawią jej stan oraz wygląd. Dzięki tym produktom, skóra jest dobrze odżywiona i pełna blasku.

Kule, sól do kąpieli

Kule do kąpieli, a także sól do kąpieli mogą przynieść głębokie odprężenie. Nie tylko pielęgnują skórę, ale także oddziałują na zmysły. Ich intensywne aromaty mogą działać pobudzająco lub relaksująco i wyciszająco. Sól do kąpieli to jednocześnie skuteczny produkt złuszczający skórę. Regularne korzystanie z tego preparatu pomaga wygładzić i wzmocnić skórę całego ciała. Zwiększa jej napięcie i poprawia jędrność. Dostępna jest również lecznicza sól do kąpieli, która zawiera określone pierwiastki. Zalecana jest głównie osobom z bólami reumatycznymi. Lecznicza sól do kąpieli wykazuje działanie przeciwzapalne, rozluźniające i lekko przeciwbólowe. Warto z niej korzystać nie tylko przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, ale również przy stanach zapalnych skóry. Lecznicza sól do kąpieli może przynieść ulgę pacjentom zmagającym się z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą i wysypką o podłożu alergicznym. Dzięki inhalacjom do których dochodzi podczas kąpieli w leczniczej soli, poprawia się drożność nosa i zatok.