Preparaty do kąpieli (sole, kule, olejki)

Sól, kule do kąpieli, a także olejki do kąpieli wpływają korzystnie na stan skóry, a także samopoczucie. Przy ich użyciu, kąpiel może być bardzo przyjemnym i odprężającym doświadczeniem.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 42

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 42

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Olejki do kąpieli

Olejki do kąpieli stosuje się właściwie podobnie jak zwykle żele pod prysznic. Produkty te różnią się jednak składem, konsystencją i właściwościami. Olejki do kąpieli, jak sama nazwa wskazuje, mają bardziej oleistą formułę. Łagodzą podrażnienia, przywracają skórze miękkość i gładkość. Olejki do kąpieli są szczególnie polecane osobom ze skórą suchą, bardzo suchą i atopowa. Po ich użyciu na skórze pozostaje cienka warstwa ochronna, która chroni przed nadmiernym parowaniem wody przez naskórek i tym samym przywraca skórze nawilżenie.

Olejki do kąpieli sprawdzą się również w przypadku podrażnień skóry. Mogą one być wynikiem golenia czy narażenia skóry na działanie takich czynników jak wysoka temperatura lub suche powietrze. Olejki do kąpieli ukoją podrażnioną skórę i szybko poprawią jej stan oraz wygląd. Dzięki tym produktom, skóra jest dobrze odżywiona i pełna blasku.

Kule, sól do kąpieli

Kule do kąpieli, a także sól do kąpieli mogą przynieść głębokie odprężenie. Nie tylko pielęgnują skórę, ale także oddziałują na zmysły. Ich intensywne aromaty mogą działać pobudzająco lub relaksująco i wyciszająco. Sól do kąpieli to jednocześnie skuteczny produkt złuszczający skórę. Regularne korzystanie z tego preparatu pomaga wygładzić i wzmocnić skórę całego ciała. Zwiększa jej napięcie i poprawia jędrność. Dostępna jest również lecznicza sól do kąpieli, która zawiera określone pierwiastki. Zalecana jest głównie osobom z bólami reumatycznymi. Lecznicza sól do kąpieli wykazuje działanie przeciwzapalne, rozluźniające i lekko przeciwbólowe. Warto z niej korzystać nie tylko przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, ale również przy stanach zapalnych skóry. Lecznicza sól do kąpieli może przynieść ulgę pacjentom zmagającym się z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą i wysypką o podłożu alergicznym. Dzięki inhalacjom do których dochodzi podczas kąpieli w leczniczej soli, poprawia się drożność nosa i zatok.