Żele pod prysznic, peelingi, mydła

Żele pod prysznic i peelingi do ciała stanowią ważny element pielęgnacji. Dobrej jakości produkty do kąpieli oczyszczają skórę, ale nie wysuszają jej. Nie pozostawiają uczucia ściągniętej skóry. Oczyszczają, koją i łagodzą skórę.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 126

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 126

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Żele pod prysznic

Żel pod prysznic z peelingiem zawiera słabsze lub mocniejsze detergenty. Osoby ze skórą normalną i nieproblematyczną mogą stosować oba rodzaje. W przypadku skóry wrażliwej, suchej lub podrażnionej warto natomiast wybierać jedynie żele pod prysznic z delikatnymi środkami myjącymi. Oczyszczają one naskórek w sposób delikatny, nie uszkadzając przy tym warstwy ochronnej skóry. Mogą wykazywać też właściwości kojące i łagodzące. Przy skórze atopowej można sięgnąć po żele pod prysznic z emolientami. Substancje te wspomagają funkcjonowanie skóry. Tworzą na jej powierzchni cieniutką powłokę, chroniącą przed parowaniem zbyt dużej ilości wody.

Żele pod prysznic zawsze warto dobierać w zależności od rodzaju skóry. Inny produkt sprawdzi się u osób ze skórą normalną, a inny u osób ze skórą suchą lub z problemami dermatologicznymi. Częstym składnikiem żelów pod prysznic są kompozycje zapachowe. Korzystnie z ulubionych produktów do mycia staje się dzięki nim jeszcze przyjemniejsze.

Peelingi do ciała

Peelingi do ciała, a także żele do ciała z peelingiem mają za zadanie przede wszystkim usunąć zrogowaciałe komórki naskórka, które regularnie ulegają złuszczeniu i są stopniowo wypierane przez nowe komórki. Peelingi do ciała wpływają korzystnie na proces odnowy komórek. Zapobiegają też zatkaniu się ujść gruczołów łojowych przez złuszczone komórki. Regularne korzystanie z żelu pod prysznic z peelingiem zapewnia także lepsze wchłanianie substancji aktywnych, które znajdują się w innych produktach do pielęgnacji ciała.

Peelingi do ciała poprawiają koloryt skóry, przywracają jej gładkość i wspierają procesy regeneracji. Samo wmasowanie peelingu w skórę pobudza mikrokrążenie krwi i odżywienie skóry. Peeling do ciała, a także żel pod prysznic z peelingiem zaleca się stosować raz na 1-2 tygodnie, w zależności od potrzeb skóry.