Testy ciążowe i owulacyjne

Testy ciążowe, które można wykonać w domu są często pierwszym sposobem wykrycia ciąży. Coraz większą popularnością cieszą się także testy owulacyjne, dzięki którym możliwe jest wychwycenie dni płodnych. W tej kategorii znajdziesz zarówno testy ciążowe, jak i owulacyjne, które możesz wykonać w domowych warunkach.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 26

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 26

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Kiedy zrobić test ciążowy?

Testy ciążowe cechują się wysoką czułością. W związku z tym są w stanie wykryć ciążę już po 7 dniach od zapłodnienia. Dla otrzymania prawidłowego wyniku, zaleca się jednak wykonanie testu w dniu, w którym miała wystąpić miesiączka. Dzięki temu można uniknąć fałszywie dodatniego wyniku. Natomiast najbardziej wiarygodny będzie test wykonany po dacie zakończenia spodziewanego krwawienia. Działanie testu ciążowego opiera się bowiem na stwierdzeniu obecności hormonu hCG, który odpowiada za rozwój łożyska. Do krwi oraz moczu kobiety dociera on po 6-12 dniach od zapłodnienia. W Aptece dla Rodziny znajdziesz testy ciążowe, które są bardzo łatwe w użyciu i pomogą wykryć ciążę już w pierwszych dniach.

Rodzaje testów ciążowych

Testy ciążowe różnią się od siebie sposobem zbierania moczu. Domowy test ciążowy może mieć postać: płytki, flamastra lub paska. W przypadku testu ciążowego płytkowego mocz należy oddać do naczynia, a następnie przenieść kilka kropli na płytkę testu. Podobnie jest w przypadku testu paskowego – wówczas w naczyniu należy zamoczyć pasek. Natomiast test ciążowy strumieniowy (w formie „flamastra”) polega na oddaniu moczu na końcówkę absorbującą. Wynik powinien pojawić się po czasie wskazanym w ulotce. Zazwyczaj jest to od 3 do 5 minut. Należy pamiętać, że skrócenie tego czasu oraz znaczne wydłużenie może zakłamać wynik. W naszym asortymencie znajdziesz testy paskowe, płytkowe oraz strumieniowe. Możesz więc wybrać najbardziej komfortowy dla Ciebie.

Testy owulacyjne

Zasada działania testów owulacyjnych jest bardzo zbliżona do testów ciążowych. Wynik otrzymuje się bowiem na podstawie pobranej próbki moczu. Test owulacyjny stwierdza obecność hormonu LH lub poziom estrogenu. Jest to znacznie dokładniejsza metoda niż mierzenie temperatury i obserwacja śluzu. Należy jednak pamiętać, że nie daje on 100% skuteczności, że do owulacji faktycznie doszło.