Laktacja

Laktacja w organizmie kobiety regulowana jest dzięki działaniu hormonów. W momencie urodzenia dziecka wzrasta poziom prolaktyny, która stymuluje produkcję mleka. Zdarza się jednak, że ilość pokarmu nie jest wystarczająca. Wówczas warto sięgnąć po środki pobudzające laktację.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 42

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 42

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Czym jest laktacja?

Laktacja to naturalny proces fizjologiczny, który zachodzi w organizmie kobiety. Pierwszą fazą jest produkcja mleka w piersiach, aby po urodzeniu dziecka móc zapewnić mu pokarm. Mleko matki zawiera wszystkie niezbędne składniki potrzebne do odpowiedniego rozwoju niemowlęcia. Pokarm produkowany w piersiach dodatkowo zapewnia maluchowi odpowiednią ochronę immunologiczną. Proces laktacji niekiedy jednak ulega zaburzeniu. W Aptece dla Rodziny znajdziesz środki, które zostały stworzone, aby go regulować i pobudzać.

Jak pobudzić laktację?

Problemy z produkcją pokarmu są frustrujące i przykre dla wielu młodych mam, które chciałyby karmić piersią. W momencie, w którym okaże się, że ilość mleka w piersiach nie jest wystarczająca, nie należy jednak od razu się poddawać i sięgać po mleko modyfikowane. W pierwszej kolejności warto pomóc organizmowi w naturalny sposób. Jedną z metod pobudzających laktację jest wykonywanie ciepłych okładów na piersi. Dodatkowo, można sięgnąć po kompot z jabłek, pić duże ilości wody niegazowanej, a także herbatę z dodatkiem mleka. Należy natomiast zdecydowanie unikać ciężkostrawnych potraw i stresu. Jeżeli problemy nie ustąpią, można wspomóc się specjalnymi środkami, które zostały stworzone z myślą o młodych mamach. W naszym asortymencie znajdziesz zestawy witamin dla karmiących mam, a także szeroki wybór herbatek i suplementów laktacyjnych. Proponujemy również ręczne laktatory, które ułatwiają odciąganie pokarmu.