Ciśnieniomierz elektroniczny naramienny i nadgarstkowy

Ciśnieniomierze elektroniczne ułatwiają kontrolowanie ciśnienia tętniczego krwi oraz pomagają monitorować przebieg powszechnie występującej choroby, jaką jest nadciśnienie tętnicze. Dzięki korzystaniu z ciśnieniomierza można efektywniej dbać o stan zdrowia i odpowiednio wcześnie wykryć ewentualnie nieprawidłowości. W ofercie znajdują się wysokiej jakości ciśnieniomierze naramienne oraz ciśnieniomierze nadgarstkowe.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-23 z 32

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-23 z 32

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Ciśnieniomierz medyczny – dlaczego warto mieć go w domowej apteczce?

Ciśnieniomierz elektroniczny umożliwia samodzielne kontrolowanie ciśnienia krwi w wygodnych dla pacjenta warunkach. Urządzenie to jest łatwe w obsłudze i daje choremu możliwość wzięcia większej odpowiedzialności za proces leczenia i stan zdrowia. Posiadanie ciśnieniomierza w domu pozwala też na przeprowadzenie badania w dowolnych, dogodnych dla pacjenta warunkach. Jest to istotne np. w przypadku występowania tzw. efektu białego fartucha, przy którym dochodzi do wzrostu ciśnienia tętniczego podczas wykonywania badania przez personel medyczny. 

Ciśnieniomierz na rękę daje możliwość wczesnego wykrycia ewentualnych nieprawidłowości i zgłoszenia się do lekarza. Znaczna ilość osób z nadciśnieniem tętniczym nie jest świadoma obecności tej choroby. Wynika to głównie z faktu, że w początkowym okresie może ona przebiegać bezobjawowo i ujawnia się dopiero przy rozwoju powikłań. Kontrolowanie ciśnienia przy pomocy dobrej jakości ciśnieniomierza pomaga regularnie sprawdzać, czy ciśnienie jest prawidłowe, czy przekracza normy.

 

 

Ciśnieniomierze naramienne i ciśnieniomierze nadgarstkowe

Ciśnieniomierz naramienny, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony do przeprowadzania pomiaru na ramieniu. Rękaw do ciśnieniomierza powinien znajdować się ok. 1-2 cm powyżej łokcia.  Ciśnieniomierze naramienne uznawane są z dokładniejsze urządzenia i to właśnie ten rodzaj sprzętu rekomendowany jest pacjentom z rozpoznanym nadciśnieniem tętniczym. Ciśnieniomierz nadgarstkowy umożliwia wykonanie badania na nadgarstku. Mankiet powinien być wokół niego szczelnie owinięty. Ciśnieniomierz na nadgarstek jest zalecany głównie osobom młodym, które nie zmagają się z chorobami układu krążenia i potrzebują urządzenia, które pozwoli im kontrolować, czy ciśnienie nadal jest w normie. 

 

W warunkach domowych dobrze sprawdza się ciśnieniomierz automatyczny i półautomatyczny. Ciśnieniomierze manualne wykorzystywane są głównie w placówkach medycznych. Korzystanie z tych urządzeń wymaga bowiem posiadania odpowiednich umiejętności w zakresie prawidłowego przeprowadzenia badania i interpretacji wyników. Ciśnieniomierz półautomatyczny posiada mankiet, który trzeba samodzielnie napompować. Ciśnieniomierz automatyczny nie wymaga natomiast takiej aktywności. Automatycznie pompuje on mankiet, a jedyną czynnością, którą musi wykonać pacjent, jest prawidłowe założenie mankietu i włączenie ciśnieniomierza. 

 

 

Ciśnieniomierz – jak wybrać dobry aparat do mierzenia ciśnienia?

Decydując się na zakup ciśnieniomierza, trzeba sprawdzić, czy uzyskał on walidację. Tylko wtedy można mieć pewność, że przeprowadzane przy jego użyciu badanie jest wiarygodne, a uzyskany wynik rzetelny i dokładny.

 

Przy wyborze odpowiedniego ciśnieniomierza naramiennego lub nadgarstkowego należy kierować się też potrzebami pacjenta. W przypadku pacjentów starszych lub osób z ograniczoną sprawnością ruchową duże znaczenie ma wielkość wyświetlacza i czytelność wyniku. Wiele oferowanych obecnie modeli jest przystosowanych do tych wymagań i posiada duży wyświetlacz, a prezentowane na nim wyniki są bardzo wyraźne. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest zasilanie ciśnieniomierza. Większość dostępnych modeli wyposażonych jest w zasilacz do ciśnieniomierza , a wybrane urządzenia posiadają też możliwość pracy na baterie. Jest to istotne, jeśli ciśnieniomierz ma być użytkowane również podczas podróżowania i przebywania poza domem. Przy pomocy ciśnieniomierza, który pracuje też na baterie, można przeprowadzić pomiar ciśnienia w różnych warunkach.

 

Ciśnieniomierz zazwyczaj posiada uniwersalny mankiet, który jest odpowiedni dla większości pacjentów. Jednak osoby z bardzo niską lub wysoką masą ciała powinny sprawdzić, czy taki standardowy mankiet będzie odpowiedni również dla nich. Jeśli nie, należy szukać urządzenia z mniejszym lub większym mankietem. Można też dokupić sam mankiet.

 

Ciśnieniomierz elektroniczny posiada też opcję zapamiętywania wyników pomiaru. Poszczególne modele znacząco różnią się miedzy sobą w tym zakresie. Jeśli pacjent nie prowadzi samodzielnie dzienniczka kontroli ciśnienia i chciałby, żeby urządzenie zapisywało wyniki, warto wybrać model, który umożliwia przechowywanie dużej ilości pomiarów. Dostępne są też ciśnieniomierze, które oddzielnie zapisują wyniki dla dwóch osób. 

 

 

Ciśnieniomierz elektroniczny – jakie dodatkowe funkcje może posiadać?

Ciśnieniomierz naramienny lub ciśnieniomierz nadgarstkowy sprawdza nie tylko ciśnienie, ale również tętno. Wiele modeli posiada też funkcję wykrywania nieregularnej pracy serca. Jest to istotne, ponieważ arytmia występuje powszechnie, a wielu chorych nie jest jej świadomych. Wczesne wykrycie nieprawidłowej pracy serca powinno skłaniać pacjenta do wizyty u lekarza, który otoczy go odpowiednią opieką. Ciśnieniomierz jest też często wyposażony w kolorowy wskaźnik ciśnienia krwi, który ułatwia klasyfikację uzyskanej wartości jako prawidłowej lub nieprawidłowej.

 

Wybrane ciśnieniomierze można też połączyć z dedykowaną im aplikacją, co umożliwia przesyłanie wyników badania na telefon. Dla części pacjentów jest to ważna funkcja, która ułatwia im przechowywanie wyników i kontrolowanie na bieżąco stanu zdrowia.