Lek na stawy - preparaty i tabletki na stawy, kości i mięśnie

Sprawność układu ruchu ma kluczowe znaczenie dla jakości naszego życia. Z tego względu powinniśmy szczególnie dbać o nasze kości, mięśnie i stawy. Skurcze mięśni, problemy ze stawami, a także urazy kości są częstymi dolegliwościami, z którymi musimy się zmagać. Aby utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji, warto zadbać o jego wzmocnienie. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór środków, które sprawdzą się w przypadku problemów związanych z układem ruchu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 371

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 371

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Kości mięśnie i stawy – jak radzić sobie w przypadku urazów?

Aby nasze kości, mięśnie i stawy funkcjonowały w sposób prawidłowy należy dbać o odpowiednią porcję ruchu. Aktywność fizyczna powinna jednak być dostosowana do naszych możliwości. Należy bowiem pamiętać, że nadmierne przeciążenie układu ruchu może spowodować wystąpienie dolegliwości bólowych oraz skurczy. Podczas zbyt intensywnych ćwiczeń możemy również doznać upadku, na skutek którego może pojawić się złamanie lub zwichnięcie kości.

Jeżeli doznamy urazu kości, mięśni lub stawów, wówczas warto sięgnąć po odpowiednie środki, będące wsparciem w leczeniu. W naszej aptece znajdziesz maści oraz żele o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, które sprawdzą się w przypadku urazów kości takich jak stłuczenia i zwichnięcia. Proponujemy także preparaty zapobiegające obrzękom oraz środki łagodzące skurcze mięśni.

Jak wzmacniać kości, mięśnie i stawy?

Dla sprawnego funkcjonowania naszego organizmu bardzo istotne znaczenie ma nasz sposób odżywiania się. Jeżeli nasza dieta jest zbilansowana i dostarczamy sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, wówczas dbamy również o stan naszych kości, mięśni i stawów. Podstawową witaminą, która wpływa na zdrowe i mocne kości jest witamina D. Razem z wapniem odgrywa ona kluczową rolę w ochronie przed złamaniem i zwiększaniem wytrzymałości. Apteka dla Rodziny oferuje szeroki wybór suplementów diety zawierających wapń i witaminę D, które można stosować w przypadku wystąpienia ich niedoborów.

Kolejnym istotnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę w trosce o nasz układ ruchu jest kondycja chrząstki stawowej. Jest to tkanka, która zapewnia prawidłowy ślizg kości i ich amortyzację. Jakiekolwiek uszkodzenia chrząstki prowadzą do ograniczenia ruchomości stawów. Z tego względu warto dbać o jej stan i w razie problemów stosować środki wspierające regenerację chrząstki stawowej. Znajdziesz je w naszym asortymencie. Ich głównym składnikiem jest glukozamina, która wspomaga procesy naprawcze.

Mimo podejmowania odpowiednich działań i suplementacji, wciąż mogą dokuczać nam bóle kości, mięśni i stawów. Są one związane z wystąpieniem infekcji, trybem naszego życia, a także innymi chorobami ogólnoustrojowymi. W przypadku wystąpienia bólów w ich obrębie, warto sięgnąć po środki o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Jeżeli bóle kostno-stawowe wynikają z rozwijającego się przeziębienia lub grypy, wówczas należy wspomóc się preparatami, które łagodzą objawy danych infekcji. W naszej aptece znajdziesz wszystkie wspomniane produkty dostępne bez recepty.