Saszetki na katar i zatoki

Saszetki na katar i zatoki wykorzystuje się do płukania nosa. Zabieg irygacji pomaga oczyścić nozdrza z zalegającej w nim wydzieliny, łącznie z wszelkimi zanieczyszczeniami i patogenami, które są w niej obecne. Proszek na katar wystarczy rozpuścić w określonej ilości wody w przeznaczonej do tego butelce. Zabieg płukania przywraca drożność nosa i swobodny oddech. Saszetki na katar mogą być stosowane zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci (pod kontrolą dorosłego opiekuna).

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Saszetki na katar – kiedy warto z nich korzystać?

 

Przy infekcji dróg oddechowych wykorzystywane są różne preparaty o odmiennym działaniu. Lek na katar ma za zadanie zmniejszyć obrzęk błony śluzowej nosa lub wspomóc oczyszczenie zatok. Katar bywa bardzo uciążliwy. Może znacząco pogarszać nastrój pacjenta. Obecnie dostępne są preparaty, które w krótkim czasie umożliwiają zmniejszenie męczącego kataru i poprawę komfortu chorego. Jednym ze skutecznych sposobów uśmierzania kataru jest płukanie nosa. Irygacja jest skuteczną metodą leczenia zapalenia zatok.

Saszetki na katar stosowane są łącznie z odpowiednią butelką. Irygacja umożliwia mechaniczne oczyszczenie nosa z wszelkich zanieczyszczeń. Proszek na katar może być stosowany nie tylko katarze wywołanym infekcją, ale również w przebiegu alergicznego nieżytu nosa. W tym przypadku płukanie pozwala na usunięcie alergenów obecnych w nosie. Przy nieżycie nosa o innej przyczynie również można skorzystać z płukania. 

 

 

Proszki na katar do przygotowania roztworu izotonicznego lub hipertonicznego

 

Saszetki na katar zawierają w składzie chlorek sodu. Wybrane saszetki na zatoki mogą być wzbogacone też o dodatkowe składniki aktywne. Przy pomocy proszku zawartego w saszetce można przygotować roztwór izotoniczny lub hipertoniczny. Do przygotowania roztworu hipertonicznego, o wyższej zawartości soli, wykorzystuje się większą ilość proszku. Saszetki na katar, z których przygotowuje się roztwór izotoniczny, dobrze sprawdzają się u większości pacjentów zmagających się z uciążliwym katarem lub alergią. Izotoniczny roztwór do płukania jest też dobrze tolerowany. Nie powoduje pieczenia błony śluzowej nosa.

Proszek na katar, z którego uzyskuje się roztwór hipertoniczny, może natomiast przynieść lepsze efekty, jeśli doszło do obrzęku błony śluzowej nosa. Większe stężenie soli wpływa bowiem na zmniejszenie obrzęku śluzówki i może w tym przypadku skuteczniej udrożnić nos. Dodatkowo roztwór hipertoniczny przygotowany z użyciem proszku na katar również mechanicznie usunie śluz, alergeny, wirusy i bakterie.

 

 

Saszetki na katar i zatoki – jak często z nich korzystać?

 

Saszetki na katar mogą być stosowane 1-2 razy dziennie, w zależności od potrzeb. Płukanie nosa roztworem izotonicznym jest bezpieczne i dobrze tolerowane, nawet przy dłuższym stosowaniu. Z tego też względu jest to dobry sposób wspomagający leczenie alergii, z którego można korzystać długotrwale. O ile tabletki na katar i zatkany nos, mimo wysokiej efektywności w leczeniu nieżytu nosa, często mogą być zażywane jedynie przez kilka dni, o tyle z irygacji przeprowadzanych z wykorzystaniem saszetek na katar i zatoki można korzystać dłużej.