Zestaw do wybielania zębów

Stosowanie używek takich jak kawa, papierosy czy czerwone wino prowadzi do tego, że na naszych zębach pojawiają się przebarwienia oraz osady. Są one bardzo ciężkie do usunięcia podczas codziennej higieny jamy ustnej. Z tego względu, aby odzyskać biały uśmiech, warto sięgnąć po sprawdzone sposoby na wybielanie zębów – zarówno te naturalne, jak i profesjonalne zabiegi. W tej kategorii znajdziesz preparaty o działaniu wybielającym.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 29

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 29

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Sposoby na wybielanie zębów

Poszukując metody wybielania zębów, która będzie odpowiednia dla nas, bardzo często kierujemy się jej ceną. Do najtańszych i najbardziej dostępnych rozwiązań zaliczamy stosowanie specjalnych kremów i past wybielających. Uzyskane efekty nie będą co prawda tak widoczne jak po przeprowadzeniu profesjonalnego zabiegu, wciąż jest to jednak godna rozważenia opcja. W Aptece dla Rodziny znajdziesz pasty wybielające, które można stosować podczas codziennego szczotkowania zębów. Jeżeli jednak zdecydujesz się na specjalistyczny zabieg, masz do wyboru szereg różnych opcji:

  • wybielanie zębów lampą LED,
  • laserowe wybielanie zębów,
  • wybielanie zębów martwych,
  • wybielanie zębów licówkami,
  • wybielanie zębów lampą Beyond,
  • nakładkowe wybielanie zębów.

Wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym

Najskuteczniejszym rozwiązaniem w przypadku chęci wybielenia zębów jest wizyta u dentysty. W zależności od zaawansowania problemu, dobierze on odpowiednią technikę wybielania. Obecnie największą popularnością cieszy się zabieg przy wykorzystaniu lampy Beyond. Trwa on koło 60 minut i daje zadowalające efekty. Główną zaletą danej metody wybielania zębów jest możliwość usunięcia nie tylko przebarwień powierzchniowych, ale także przebawień w obrębie zębów martwych. W gabinecie stomatologicznym można także zastosować wybielanie zębów metodą nakładkową. Jest to sposób, który możemy wypróbować również w domowych warunkach.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Nakładkowe wybielanie zębów jest procesem, który można przeprowadzić w domu. Na początku konieczna jest jednak wizyta u stomatologa. Lekarz pobiera od pacjenta wycisk szczęki i żuchwy, na podstawie którego wykonuje specjalne celuloidowe nakładki ze zbiorniczkami na żel wybielający. Nakładkę wypełnioną żelem pacjent zakłada codziennie przed położeniem się spać. Wybielanie zębów metodą nakładkową jest skuteczne w 90% przypadków. W ten sposób można wybielać zarówno zęby żywe, jak i martwe.

Domowe sposoby wybielania zębów

Istnieją także sposoby na wybielanie zębów, które możemy przeprowadzić samodzielnie w domu. W pierwszym kroku możesz sięgnąć po pasty do zębów z węglem aktywnym, które znajdziesz w naszym asortymencie. Możemy także spróbować wykonać własną mieszankę do wybielania. Wystarczy zmieszać kilka kapsułek węgla z łyżką oleju (kokosowego lub sezamowego) i otrzymaną miksturę stosować podczas szczotkowania zębów. Właściwości wybielające mają także niektóre owoce. Aby rozjaśnić odcień zębów, możemy pocierać je wewnętrzną stroną skórki od banana lub płukać jamę ustną sokiem z cytryny.