Leki i maści na rwę barkową bez recepty

W pierwszych objawach rwy barkowej polecane są doustne lub miejscowe niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Tabletki z ibuprofenem, diklofenakiem i ketoprofenem łagodzą silny ból oraz hamują stan zapalny. Maści i żele są odpowiednie dla osób szukających szybkiej ulgi w bólu. Natomiast plastry zapewniają 24-godzinne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Naturalne maści i żele z lewomentolem, kamforą i olejkami eterycznymi łagodnie znieczulają miejsce objęte zmianą chorobową oraz zwiększają ukrwienie tkanek.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 18

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Rwa barkowa - leki bez recepty o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym

W przypadku pojawienia się dolegliwości bólowych związanych z podrażnieniem lub uciskiem nerwów obwodowych rekomendowane są przeciwzapalne i przeciwbólowe leki na rwę kulszową, barkową i udową w postaci tabletek, żeli lub plastrów. Preparaty te zawierają substancje czynne należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) tj. ibuprofen, ketoprofen, diklofenak lub etofenamat, które hamują procesy zapalne w organizmie i zmniejszają dolegliwości bólowe.

Doustne leki z ibuprofenem, diklofenakiem i ketoprofenem są polecane w przypadku silnego bólu, który uniemożliwia codzienną aktywność. Lek na rwę barkową należy stosować krótkotrwale, w przypadku pojawienia się objawów. Doustne leki na rwę udową i barkową nie są odpowiednie dla osób zmagających się z wrzodami żołądka i niewydolnością nerek. Dodatkowo, pacjenci po zawale oraz borykający się z zakrzepami nie powinni stosować doustnych preparatów z diklofenakiem.

Maść na rwę barkową z diklofenakiem, etofenamatem i ibuprofenem miejscowo hamuje stan zapalny, daje szybki efekt przeciwbólowy, ale jej czas działania jest ograniczony. Żel i maść należy stosować na oczyszczoną skórę. Preparatów miejscowych nie należy stosować na rany oraz na podrażnioną skórę. Co więcej, przeciwzapalne żele mogą powodować fotouczulenia , dlatego podczas terapii należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.

Osoby, które szukają długotrwałej ulgi w bólu, mogą sięgnąć po plastry z diklofenakiem. Efekt przeciwbólowy plastrów utrzymuje się do 24 godzin, poprzez stopniowe uwalnianie substancji czynnej. Warto zaznaczyć, że pierwsze efekty przeciwbólowe plastrów będą odczuwalne najwcześniej po około godzinie po jego aplikacji. 

Jeśli wymagane jest jednoczesne stosowanie preparatów doustnych i miejscowych z NLPZ, zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą. Taka terapia może zwiększać ryzyko działań niepożądanych, charakterystycznych dla NLPZ np. podrażnienie śluzówki żołądka oraz reakcje alergiczne.

 

 

Naturalne, miejscowo znieczulające leki na rwę barkową

Osoby zmagające się z bólem w stopniu łagodnym i umiarkowanym mogą sięgnąć po żele lub maści z wyciągami roślinnymi lub olejkami eterycznymi. Preparaty miejscowe z mentolem i kamforą dają przyjemne uczucie chłodzenia i znieczulają miejsce objęte zmianą chorobową. Leczniczy torf oraz olejki eteryczne tj. rozmarynowy, sosnowy i lawendowy zwiększają ukrwienie tkanki oraz wspomagają zmniejszenie stanu zapalnego.