Bandaż opatrunkowy medyczny, opaska opatrunkowa

Podczas udzielania pierwszej pomocy przy stłuczeniach oraz urazach wymagających usztywnienia kończyny, konieczne jest użycie bandaży lub opasek elastycznych. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór danych materiałów opatrunkowych w różnych rozmiarach.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 75

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 75

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Czym jest bandaż elastyczny?

Bandaż elastyczny stosowany jest zazwyczaj do usztywnienia i unieruchomienia części ciała, która uległa uszkodzeniu. Dzięki elastycznemu materiałowi, z którego jest wykonany, operowanie nim podczas zakładania opatrunku, jest znacznie ułatwione. Przy jego użyciu można opatrzyć ramię, plecy, kolano, a także palce. W ofercie Apteki dla Rodziny znajdziesz bandaże elastyczne z zapinkami, które ułatwią mocowanie opatrunku.

Opaski opatrunkowe

Opaska opatrunkowa powinna stanowić podstawowe wyposażenie każdej apteczki. Dzięki niej można bowiem opatrzyć większość urazów. W naszym asortymencie dostępne są stabilizujące elastyczne opaski tkane oraz produkty dla skóry wrażliwej, które nie zawierają lateksu. Proponujemy również opaski przeznaczone do podtrzymywania różnych części ciała. Możesz wybierać spośród produktów do stabilizacji stawu łokciowego, kolanowego lub nadgarstka. W przypadku urazu stawu skokowego sprawdzi się natomiast opaska w formie bezszwowej skarpetki.

Zastosowanie opasek tkanych

Jednym z najczęściej stosowanych rodzajów opasek elastycznych są opaski tkane. Są one wykonane w 100% z bawełny, dzięki czemu nadają się do wielokrotnego użycia. W zależności od stopnia ucisku można je stosować do usztywnienia kończyny lub jako opaskę uciskową. W naszej ofercie znajdziesz opaski elastyczne tkane w różnych wymiarach.