Preparaty do protez

Osoby, które noszą protezy zębowe powinny troszczyć się o nie z taką samą dbałością jak o własne zęby. Dla prawidłowej higieny protez należy sięgnąć po specjalne środki do czyszczenia i mocowania. Wśród nich wyróżniamy pasty i szczoteczki do mycia protez, kleje, żele oraz proszki mocujące, a także tabletki do czyszczenia. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór wszystkich wymienionych produktów, które pomogą Ci w dbaniu o codzienną higienę Twojej protezy.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 38

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 38

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Czym czyścić protezy?

Produkty stworzone do czyszczenia protez zapewniają im ochronę. Dodatkowo pomagają zapewnić uczucie świeżości w obrębie jamy ustnej. Ograniczają także pojawianie się zarysowań na powierzchni zębów oraz pomagają usunąć bakterie i grzyby, które powodują stany zapalne i problemy ze świeżością oddechu. Do najczęściej stosowanych produktów do czyszczenia protez zaliczamy: tabletki do czyszczenia protez zębowych, proszki czyszczące oraz pasty do mycia protez.

  • Pasty do mycia protez – dzięki specjalnej formule nie powodują rysowania powierzchni protezy i nie niszczą jej. Taka pasta może być także stosowana do codziennej higieny naturalnych zębów.
  • Tabletki do czyszczenia protez – aby oczyścić protezę, należy rozpuścić daną tabletkę w naczyniu z ciepłą wodą, w którym będzie można zanurzyć protezę na około 15 minut. W tym czasie neutralizowane są wszystkie bakterie, które znajdują się na jej powierzchni, usuwane są przebarwienia, płytka nazębna i drażniące zapachy. Kolejnym etapem jest mechaniczne oczyszczenie protezy miękką szczoteczką i przepłukanie jej pod bieżącą wodą.
  • Proszek do czyszczenia protez – ma podobne działanie jak tabletki czyszczące. Rozpuszcza się go bowiem w szklance wody i w powstałym roztworze umieszcza się protezę.

W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór preparatów do czyszczenia protez najlepszych producentów. Oferujemy pasty i tabletki, dzięki którym dbanie o codzienną higienę będzie przebiegało sprawniej.

Kremy do protez

Wśród preparatów do protez wyróżniamy także kremy czyszczące i mocujące. Stosowanie kremów do protez zapobiega wnikaniu pokarmu do przestrzeni, które znajdują się pomiędzy dziąsłem, a protezą. Zapewnia on uczucie stabilności i szczelności, które utrzymuje się przez cały dzień. Dzięki niemu proteza jest mocno osadzona w jamie ustnej. Krem do protez wpływa także na komfort użytkowania protezy, ponieważ dzięki niemu zmniejsza się ryzyko powstawania otarć i podrażnień. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na krem do protez o różnych właściwościach. W naszym asortymencie oferujemy kremy do nadwrażliwych dziąseł, kremy z aloesem, a także o neutralnym smaku.

Na skuteczność kremu do protez wpływa sposób jego aplikacji. Dany krem należy nakładać tak, aby nie wydostawał się on spod brzegów protezy. Zanim dobierzemy odpowiednią ilość, która zapewni stabilne mocowanie, konieczne może być wykonanie wielu prób. Ostatecznie jednak z pewnością uda nam się stabilnie osadzić protezę w jamie ustnej i czuć się komfortowo przez cały dzień jej użytkowania.