Szczoteczki do zębów

Dla prawidłowej higieny jamy ustnej niezbędne jest częste mycie zębów i stosowanie przy tym odpowiednich produktów. Dlatego warto zadbać o dobrą pastę do zębów i szczoteczkę. Dodatkowo możemy wspomóc się czyścikami, które docierają w szczeliny międzyzębowe, a także nićmi dentystycznymi. W tej kategorii znajdziesz szczoteczki do zębów oraz czyściki i nici dentystyczne, dzięki którym zadbasz o prawidłową higienę jamy ustnej.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 122

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 122

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jaka szczoteczka do zębów jest najlepsza?

 

Podstawą codziennej higieny jamy ustnej jest szczotkowanie zębów przy użyciu odpowiedniej pasty do zębów. Wiele osób dodatkowo sięga po płyny do płukania ust oraz nici dentystyczne. Warto pamiętać, że od jakości danych preparatów zależy stan naszej jamy ustnej. Z tego względu już na etapie wybierania szczoteczki, powinniśmy uwzględnić kilka kwestii.

 

Przede wszystkim warto wiedzieć, że szczoteczki do zębów dzielimy ze względu na twardość włosia na:

 

-miękkie,

-średnie,

-twarde.

 

Natomiast ze względu na sposób ułożenia włókien wyróżniamy:

 

-szczoteczki klasyczne,

-szczoteczki ortodontyczne,

-szczoteczki punktowe.

 

Do niedawna panował mit, że najbardziej skutecznym rodzajem szczoteczek do zębów są te z twardym włosiem. Miały one najlepiej radzić sobie z usuwaniem kamienia nazębnego. W rzeczywistości natomiast powodowały liczne podrażnienia i krwawienia. Obecnie uznaje się, że najlepszym wyborem jest wybór szczoteczki do zębów z miękkimi, ale gęsto utkanymi włosami. Znajdziesz je w asortymencie naszej apteki. Ciekawym rozwiązaniem jest także szczoteczka soniczna i szczoteczka elektryczna.

 

 

Szczoteczki do zębów dla dzieci

 

Szczoteczki do zębów zostały zaprojektowane w sposób dostosowany do umiejętności i potrzeb maluchów. Warto pamiętać, że stosowanie szczoteczki do zębów już od najmłodszych lat pomaga wyrobić dzieciom odpowiedni nawyk. Szczoteczki do zębów dla dzieci często mają bardzo kolorowe wzory, ale wyglądem i kształtem przypominają akcesoria dla dorosłych. Inaczej jest w przypadku szczoteczek dla niemowląt, przy użyciu których możemy czyścić zęby maluszka już od pojawienia się pierwszego ząbka. Ich kształt znacznie różni się od klasycznych modeli, co jest związane z bezpieczeństwem maluszka. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szczoteczki dla dzieci, które pomogą Ci zadbać o higienę jamy ustnej Twojej pociechy.

 

 

Szczoteczki międzyzębowe, czyściki i nici dentystyczne

 

Zadaniem szczoteczek międzyzębowych, zwanych też czyścikami dentystycznymi, jest docieranie do trudno dostępnych przestrzeni w jamie ustnej. Przy ich użyciu możemy zatem oczyścić miejsca, które nie są dostępne dla zwykłej szczoteczki do zębów. Szczoteczki międzyzębowe mają różne rozmiary, dzięki czemu możemy w pełni dostosować je do naszych potrzeb. Podobną rolę pełnią nici dentystyczne. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne czyszczenie zębów i przestrzeni pomiędzy nimi. Stosowanie nici dentystycznych zapobiega powstawaniu próchnicy i przywraca uczucie świeżości w jamie ustnej.W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór środków higienicznych, które uzupełnią codzienną higienę zębów.