Preparaty do mycia twarzy

Produkty do mycia twarzy dostępne są m.in. w postaci mydła, żelu, pianki i emulsji. Nie bez powodu mówi się, że oczyszczanie skóry to podstawowy element pielęgnacji. Stosowanie odpowiednich preparatów do mycia twarzy odświeży skórę i przywróci jej blask.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 55

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 55

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Kosmetyki do mycia twarzy

Płyny, żele czy też krem do mycia twarzy odświeżają skórę i przynoszą uczucie ukojenia. Oczyszczanie skóry to element pielęgnacji, którego nigdy nie należy pomijać. Zanim sięgniemy po produkty do mycia twarzy warto wcześniej wykonać dokładny demakijaż, aby pozbyć się z powierzchni skóry pozostałości po kolorowych produktach do makijażu. Preparaty do mycia twarzy należy nakładać na naskórek wykonując delikatny, spokojny masaż. Nie ma potrzeby mocnego pocierania ani szorowania skóry. Takie działanie może uszkodzić delikatną warstwę ochronną naskórka.

Nie da się dokładnie oczyścić skóry przy pomocy samej wody. Na powierzchni naskórka znajdują się różnorodne zanieczyszczenia. Część z nich jest rozpuszczalna w tłuszczach, część w wodzie. Zastosowanie odpowiednich produktów do mycia twarzy umożliwia pozbycie się obu rodzajów cząsteczek i pozostawienie skóry oczyszczonej oraz odświeżonej.

Pianki, emulsje, mydła, żele do mycia twarzy

Apteka oferuje różnorodne produkty do mycia twarzy. Popularne są pianki stosowane przede wszystkim przez osoby o skórze wrażliwej i suchej, a także żele do mycia twarzy. Mają one gęstszą konsystencję i wystarczy użycie niewielkiej ilości tego produktu, aby dokładnie oczyścić skórę. Dobierając odpowiednie kosmetyki do mycia twarzy należy zwracać uwagę na kilka aspektów. Ważny jest przede wszystkim skład danego produktu. Wybierajmy preparaty do mycia twarzy pozbawione silnych detergentów i nadmiaru konserwantów. Istotna jest też odpowiednia postać kosmetyku.

Preparaty do mycia twarzy przywracają skórze równowagę i poczucie komfortu. Niektóre produkty działają też kojąco i nawilżająco, a także przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Część kosmetyków do mycia twarzy można stosować również do oczyszczania skóry wokół oczu.