Kosmetyki do pielęgnacji

Kosmetyki do pielęgnacji skóry działają nawilżająco, wzmacniająco, odżywczo, rozjaśniająco lub złuszczająco. Odpowiednio dobrane preparaty do skóry twarzy i ciała pomagają na jak najdłuższy czas zachować zdrową i piękną skórę.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 1941

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 1941

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Kosmetyki pielęgnacyjne – kremy, żele, emulsje, mleczka, pianki i inne produkty

Kosmetyki do pielęgnacji to niezbędne produkty pomagające zadbać o zdrowy i piękny wygląd skóry. Na przestrzeni różnych etapów życia zmieniają się wymagania i potrzeby skóry. Dochodzi do zmian w jej budowie i funkcjonowaniu. Wymaga to stosowania dobrze dobranych kosmetyków do pielęgnacji skóry, które odpowiadają na te przemiany. Preparaty do twarzy i ciała mają różną postać. Można wybrać krem, żel, balsam, emulsję lub mleczko. W oczyszczaniu skóry przydatne są pianki, płyny, żele i olejki myjące. Kosmetyki pielęgnacyjne dostępne są w tak wielu formach, że każdy z pewnością znajdzie dla siebie odpowiednią.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry warto stosować systematycznie, w zależności od potrzeb. Produkty do oczyszczania i pielęgnacji twarzy potrzebne są codziennie, a preparaty złuszczające już tylko raz na kilka dni. Latem nie należy zapominać o kosmetykach pielęgnacyjnych, które zawierają filtry przeciwsłoneczne. Ochrona skóry przed słońcem zapobiega przedwczesnemu starzeniu się komórek i korzystnie wpływa na jej wygląd.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry

Kosmetyki pielęgnacyjne mają zróżnicowane składy. Można znaleźć w nich kwas hialuronowy, ceramidy, witaminę C, E, A, emolienty, mocznik, wyciągi roślinne i wiele, wiele innych substancji. Każda z nich posiada odmienne właściwości. Każda skóra ma też inne potrzeby. Najczęściej korzysta się z nawilżających kosmetyków do pielęgnacji skóry. Z wiekiem, skóra naturalnie traci odpowiednie nawilżenie, a przez to również spada jej elastyczność i jędrność. Nawilżające produkty do pielęgnacji przeciwdziałają tym zmianom i pomagają jak najdłużej zachować nawilżoną, promienną cerę. Korzystanie z kosmetyków do pielęgnacji skóry zapobiega również pojawieniu się licznych schorzeń dermatologicznych, które wynikają właśnie z zaniedbań pielęgnacyjnych.