Dezodoranty, antyperspiranty, wody termalne

Dezodoranty maskują nieprzyjemny zapach potu, a antyperspiranty ograniczają jego wydzielanie. Są to dwa różne produkty, a wybór jednego z nich zależy od potrzeb danej osoby. Cenne uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry stanowią wody termalne o wielokierunkowym działaniu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 50

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 50

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Dezodoranty i antyperspiranty

Choć słowa dezodoroanty i antyperspiranty często stosowane są zamiennie, są to dwa zupełnie różne produkty o odmiennym działaniu i zastosowaniu. Dezodoranty przede wszystkim niwelują zapach potu. Ograniczają też rozwój bakterii. Pot sam w sobie jest bowiem bezwonny. Dopiero pod wpływem bakterii zasiedlających skórę pod pachami pojawia się jego charakterystyczny, niezbyt przyjemny zapach. Dezodoranty go maskują i przywracają uczucie świeżości. Są odpowiednie dla osób, które pocą się w stopniu umiarkowanym i nie mają problemu z nadmierną potliwością.

Antyperspiranty to natomiast preparaty które hamują uwalnianie potu. W ich składzie znajdziemy zazwyczaj sole glinu, które uniemożliwiają wydostawanie się potu z gruczołów potowych. Antyperspiranty dedykowane są osobom, zmagającym się nadpotliwością skóry. Dostępne są antyperspiranty o różnej sile i długości utrzymywania się działania. Mając skórę wrażliwą warto sięgnąć po delikatniejszy antyperspirant, który nie wywoła podrażnienia.

Korzystanie z antyperspirantów jest nieco inne niż stosowanie dezodorantów. Antyperspiranty aplikujemy na suchą, nieuszkodzoną skórę na noc. Rankiem zmywamy ich pozostałość. Tą czynność powtarzamy początkowo codziennie, a gdy pojawi się pożądany efekt – jedynie raz na kilka dni. Antyperspiranty przywracają uczucie komfortu osobom z nadmierną potliwością, u których problem ten zaburza pewność siebie i powoduje ograniczenia w życiu codziennym.

Wody termalne

Wody termalne są bogate w składniki mineralne znajdujące się naturalnie w wodach głębinowych. Mają nie tylko właściwości pielęgnacyjne, ale również lecznicze. Można w nich znaleźć magnez, żelazo, siarkę, krzem, mangan i inne pierwiastki. Wody termalne przynoszą skórze ukojenie. Nawilżają i regenerują komórki.