Fenistil , żel o działaniu przeciwświądowym i przeciwuczuleniowym, 50 g

Produkt dostępny
38,71 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Lek przeciwhistaminowy do stosowania na skórę. Maleinian dimetyndenu jest antagonistą receptorów histaminowych H1 o charakterystycznym silnym powinowactwie. W istotny sposób zmniejsza nadmierną przepuszczalność naczyń włosowatych, związaną z reakcją nadwrażliwości typu wczesnego. Lek zmniejsza obrzęki, działa silnie przeciwświądowo (z wyłączeniem świądu cholestatycznego), łagodzi podrażnienia skóry. Wykazuje miejscowe właściwości znieczulające. Podłoże żelu ułatwia przenikanie substancji czynnej w głąb skóry. Chłodzi, co dodatkowo łagodzi podrażnioną skórę.

Lek szybko penetruje w głąb skóry, po kilku minutach rozpoczyna się jego działanie przeciwhistaminowe. Maksimum działania zostaje osiągnięte po 1-4 h. Po zastosowaniu żelu na skórę u zdrowych ochotników zaobserwowano, że w krwiobiegu pojawia się 10% zastosowanej zewnętrznie dawki maleinianu dimetyndenu.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę.

Nanosić cienką warstwę żelu na zmienioną chorobowo i swędzącą powierzchnię skóry 2-4 razy na dobę. Jeżeli po upływie 2 dni stosowania u dzieci i 7 dni u dorosłych nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

W przypadkach szczególnie nasilonego świądu lub znacznego uszkodzenia skóry leczenie miejscowe preparatem w postaci żelu powinno być uzupełnione stosowaniem dmaleinianu imetyndenu w postaci doustnej.

Wskazania

Świąd towarzyszący dermatozom, pokrzywce, ukąszeniom owadów, oparzeniom słonecznym, powierzchownym oparzeniom skóry (pierwszego stopnia).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Oparzenia drugiego i trzeciego stopnia.

Skład

1 g żelu zawiera 1 mg maleinianu dimetyndenu. Preparat zawiera glikol propylenowy, chlorek benzalkoniowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku stosowania żelu na rozległą powierzchnię skóry, należy unikać ekspozycji miejsc nim pokrytych na działanie promieni słonecznych. Unikać stosowania u małych dzieci na duże obszary skóry, szczególnie w przypadkach zranień, stanów zapalnych skóry. Preparat zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry oraz chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie skóry oraz reakcje skórne.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią preparatu nie należy stosować na rozległą powierzchnię skóry, w szczególności w przypadku zranień lub stanów zapalnych skóry. W okresie karmienia piersią preparatu nie należy stosować na brodawki sutków. W badaniach na zwierzetach nie zaobserwowano wpływu leku na płodność.

Stosowanie innych leków

Ze względu na niewielką ilość maleinianu dimetyndenu, jaka wchłania się do krążenia ogólnego po zastosowaniu miejscowym, wystąpienie interakcji jest mało prawdopodobne.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek stosowany na skórę nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Najczęściej obserwowane działania niepożądane to łagodne i przemijające reakcje skórne w miejscu aplikacji.

Częstość nieznana: suchość skóry, uczucie pieczenia skóry, alergiczne zapalenie skóry.

Adres producenta/dystrybutora

GSK Commercial sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Kod EAN

5909990804399

Przydatne wpisy związane z Fenistil , żel o działaniu przeciwświądowym i przeciwuczuleniowym, 50 g

Katar alergiczny u dzieci - sposoby na alergiczny nieżyt nosa
katar
Katar alergiczny u dzieci - sposoby na alergiczny nieżyt nosa

Alergiczny nieżyt nosa u dzieci jest najczęściej występującą chorobą przewlekłą w grupie małych pacjentów. Znacznie utrudnia ich prawidłowy rozwój i pogarsza jakość życia. Problem ten dotyczy coraz większej ilości dzieci, szczególnie z krajów rozwiniętych, a niekiedy jest pierwszym objawem pojawiającym się przed innymi poważniejszymi zaburzeniami w obrębie dróg oddechowych, np. astmą. Jak wygląda diagnostyka alergicznego nieżytu nosa i co stosować na katar sienny u dziecka?

Katar alergiczny – objawy, rozpoznanie, przebieg, leczenie
katar

Alergiczny nieżyt nosa to powszechna choroba, która może negatywnie wpływać na naukę, pracę, a także rozwój zainteresowań. Jak wygląda katar alergiczny? Czy katar alergiczny może być żółty? Jakie są przyczyny kataru siennego? Dowiedz się też, jakie leki są zalecane w pierwszej kolejności do leczenia kataru siennego i które z nich dostępne są bez recepty.

Wysypka na ciele - przyczyny wysypki u dorosłych
Wysypka

Wysypka stanowi mało specyficzny objaw związany z infekcją bądź alergią. Zmiany skórne przybierają różne formy, a niekiedy pojawiają się również inne objawy. Jakie są rodzaje wysypek u dorosłych? Kiedy warto zgłosić się do lekarza z problemem, a kiedy samoleczenie powinno wystarczyć?

Alergia na kurz i roztocza – objawy i metody leczenia
alergia

Kurz gromadzi się niemal we wszystkich zakamarkach domu. Jest to również miejsce bytowania roztoczy, które są źródłem wielu alergenów. Te niewielkich rozmiarów pajączki ukrywają się pomiędzy włóknami firanek, koców, pościeli i dywanów. Przebywają blisko człowieka ponieważ żywią się głównie złuszczonym ludzkim naskórkiem. Jak zdiagnozować alergię na roztocza kurzu domowego? Czy jest ona wyleczalna i czy można skutecznie pozbyć się roztoczy z domu?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety