Środki po ukąszeniu komara i innych owadów

W przypadku ukąszenia bardzo ważna jest odpowiednia reakcja. W tej kategorii znajdziesz produkty, które pomogą szybko złagodzić dokuczliwe objawy. Warto mieć je zawsze pod ręką w domowej apteczce. Wybierz spośród nich środek odpowiedni dla siebie.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 28

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 28

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Co należy zrobić po ukąszeniu?

W miejscu ukąszonym przez owada pojawia się rumień oraz opuchlizna. Warto pamiętać, że toksyczność jadu różni się w zależności od insekta. Owadami, które najczęściej nas kąsają są komary, kleszcze, osy, pszczoły oraz szerszenie.  Najbardziej niebezpieczne może być ugryzienie przez kleszcza, ponieważ często prowadzi ono do poważnych chorób. Natomiast dla osób uczulonych na jad os oraz pszczół, każde ugryzienie może doprowadzić do wstrząsu. Dlatego też reakcja po ukąszeniu będzie się różnić w zależności od przypadku.

Sposoby na ugryzienia komarów

Reakcja skórna na ugryzienie komara jest niemal natychmiastowa. W miejscu ukąszenia pojawia się zaczerwienienie, opuchlizna oraz swędzący bąbel. Najgorsze co można zrobić to rozdrapać obolałe miejsce. Zamiast tego warto skorzystać z domowych sposobów na ukąszenie komara i nałożyć okład z ziemniaka, cebuli lub plasterka cytryny. Ślad po ugryzieniu można również posmarować miodem, mieszanką mleka z wodą lub octem. Po ukąszeniu warto również wspomóc się specjalistycznymi preparatami. Mają one za zadanie złagodzić reakcję uczuleniową. W naszej aptece znajdziesz środki przeciwświądowe w formie maści, żelu lub aerozolu.

Co zrobić po ugryzieniu kleszcza?

Kleszcze można spotkać w lesie, parku miejskim oraz na łące, a więc w miejscach, w których spędzamy aktywnie czas. Ukąszenie przez kleszcza nie jest bolesne, może jednak doprowadzić do przykrych i poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego też po każdej takiej wycieczce należy dokładnie obejrzeć swoją skórę. W przypadku wykrycia ukąszenia, w pierwszej kolejności należy oczyścić i usunąć kleszcza. W naszym asortymencie znajdziesz zestawy do bezpiecznego usuwania kleszczy. W ich skład wchodzi środek zamrażający oraz cążki, którymi wyciągniesz insekta.