Środki na komary i kleszcze

Ukąszenia owadów nigdy nie są przyjemnym doświadczeniem. Większość z nich jest niegroźna, ale powodują bolesne dolegliwości. W tej kategorii znajdziesz produkty, które możesz stosować w celu ochrony przed owadami, jak również środki do stosowania po ukąszeniu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 71

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 71

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Objawy ukąszenia

Do najczęstszych objawów, które pojawiają się po ukąszeniu owada zalicza się ból w miejscu ugryzienia, opuchlizna, swędzenie oraz zaczerwienienie. Ostrzejsze reakcje mają miejsce w przypadku osób, które są uczulone na jad. Cięższy przebieg ukąszeń obserwuje się także u dzieci, które często rozdrapują miejsce ukąszenia. Gdy mamy do czynienia z użądleniem przez pszczołę lub trzmiela – ważne jest usunięcie żądła. Podobnie należy działać gdy ukąsi nas kleszcz – w pierwszej kolejności należy go wyjąć. Podczas danego zabiegu przydatne będą szczypce służące do usuwania kleszczy, które znajdziesz w Aptece dla Rodziny.

Jak leczyć ukąszenia i co należy na nie stosować?

W pierwszej kolejności należy odkazić miejsce ukąszenia. Można to zrobić przy użyciu wody z mydłem lub skorzystać z gotowych preparatów. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór produktów odkażających. Następnie należy zastosować środek, który zmniejszy obrzęk oraz złagodzi świąd i podrażnienia. W tym celu warto sięgnąć po specjalne żele i maści na ukąszenia o działaniu miejscowym, które znajdziesz w naszej aptece.

Skuteczna ochrona przed ukąszeniami

Jeżeli chcemy uchronić się przed ukąszeniami, możemy zaopatrzyć się w produkty, które zapewnią nam ochronę przed owadami. W tym celu warto sięgnąć po specjalne spraye, żele i mgiełki. Ich szeroki wybór znajdziesz w naszym asortymencie. Dane preparaty należy nałożyć lub też rozpylić na skórę lub ubranie. Przy ich stosowaniu należy jednak zachować pewną ostrożność – nie powinny być one nakładane na zranioną lub podrażnioną skórę.