Ciąża i poród

Ciąża i poród

Przygotowanie do ciąży i porodu to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. W tym czasie szczególnie ważne jest dbanie o swoje ciało i zdrowie. Obok kompletowania wyprawki dla maluszka, nie można zatem zapominać o trosce o swój organizm. W tej kategorii znajdziesz preparaty do pielęgnacji skóry, środki na najczęstsze ciążowe dolegliwości, a także zestawy witamin i minerałów dla kobiet ciężarnych.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 176

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 176

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Kalendarz ciąży i porodu

Okres ciąży dzieli się na trzy trymestry. W każdym z nich w organizmie przyszłej mamy zachodzą inne zmiany, a maluszek powoli się rozwija. Aby cały proces przebiegał sprawnie, już w pierwszych tygodniach wskazane jest wykonanie pierwszych badań, zmiana trybu życia i rozpoczęcie suplementacji. W naszej ofercie znajdziesz witaminy dla kobiet w ciąży. Zawierają one odpowiednio dobraną ilość kwasu DHA oraz kwasu foliowego, który jest budulcem układu nerwowego dziecka.

Pierwsze miesiące ciąży to również czas, w którym kobietom dokuczają liczne dolegliwości ciążowe. Może pojawić się zgaga, nudności, wymioty oraz zaparcia. Zazwyczaj mijają one wraz z rozpoczęciem II trymestru. Aby złagodzić objawy wspomnianych dolegliwości, można wspomóc się dostępnymi w Aptece dla Rodziny środkami przeznaczonymi dla kobiet w ciąży. Dodatkowo, niezależnie od samopoczucia, należy regularnie wykonywać badania USG i być pod stałą opieką ginekologa.

Jak przygotować się do ciąży i porodu?

Okres ciąży to czas licznych zmian zachodzących w organizmie młodej mamy. Zmienia się gospodarka hormonalna, zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a także wygląd skóry. Często pojawiają się rozstępy, a ciało traci dawną jędrność. Należy mieć świadomość, że są to w pełni naturalne procesy. Warto jednak wdrożyć odpowiednią pielęgnację, aby odżywić skórę i lepiej przygotować ją do porodu. W naszym asortymencie znajdziesz odpowiednie środki do pielęgnacji ciała w ciąży, których łagodny skład jest w pełni bezpieczny dla mamy i maluszka.