Odchudzanie i oczyszczanie organizmu

Odchudzanie jest bardzo złożonym procesem, który uruchamia wiele reakcji zachodzących w organizmie. Podczas spalania tłuszczu może dochodzić do sytuacji, w której organizm ulega zakwaszeniu. Dlatego też nie powinno się łączyć ze sobą odchudzania i oczyszczania organizmu. Aby uzyskać trwałe satysfakcjonujące efekty, każdy z tych procesów należy przeprowadzić w odmiennym czasie.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 76

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 76

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Zasady prawidłowego odchudzania

Przystępując do procesu odchudzania, powinieneś mieć świadomość tego, ile kilogramów zamierzasz zrzucić. Gwałtowna utrata wagi w bardzo krótkim czasie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zamiast chwilowo zmieniać całą swoją dietę, postaraj się o trwałą zmianę nawyków. To właśnie ona przyniesie Ci najwięcej korzyści. Dodatkowo kieruj się następującymi zasadami:

  • Unikaj głodówek. Głodzenie się nie jest skuteczną metodą na odchudzanie. Dany proces musi być bowiem zgodny z fizjologią organizmu człowieka, a ta nie znosi uczucia głodu.
  • Unikaj wysoko przetworzonych produktów, dosładzanych i smażonych.
  • Wzbogać swoją dietę o kasze, płatki owsiane, ryż i warzywa.
  • Pamiętaj o spożywaniu białka i tłuszczy. Wprowadź do swojej diety ryby, które zawierają kwasy omega 3-6-9 oraz chude mięso.
  • Pij wodę. Optymalna ilość spożywanej wody w ciągu dnia w przypadku dorosłego człowieka powinna wynosić około 2,5 litra.
  • Wprowadź do swojego trybu życia regularną aktywność fizyczną.

Przystępując do procesu odchudzania, powinieneś mieć również świadomość, że przewlekły stres i niewystarczająca ilość dnu mogą zwiększać poziom kortyzolu. Jest to hormon związany ze stresem, który potęguje uczucie głodu. W związku z tym chcąc osiągnąć efekty w odchudzaniu, warto wyeliminować unikać stresujących sytuacji. Przyniesie to wymierne korzyści dla całego organizmu. Podobnie wygląda kwestia wysypiania się. Wypoczęty organizm lepiej poradzi sobie ze spalaniem kalorii.

Co stosować na odchudzanie?

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety wspomagających odchudzanie. Zanim sięgniemy po odpowiedni preparat, powinniśmy mieć świadomość, że jego stosowanie nie sprawi automatycznie, że staniemy się szczupli. Najważniejszy wpływ na utratę wagi ma nasza aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. Powinniśmy zawsze mieć to na względzie i sięgać po dane preparaty w celach wspomagających. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór suplementów diety ze składnikami zmniejszającymi łaknienie, dzięki którym proces odchudzania będzie przebiegał sprawniej.

Co stosować na oczyszczanie organizmu?

Oprócz procesu odchudzania, wiele osób decyduje się także na oczyszczanie organizmu. Pozbycie się toksyn z organizmu niesie znaczne korzyści prozdrowotne. Należy jednak pamiętać, że oczyszczanie nie powinno iść w parze z odchudzaniem. Podczas procesu utraty kilogramów bardzo często dochodzi do zakwaszania organizmu, przez co jego oczyszczanie zwyczajnie traci sens. Decydując się na detoksykację, warto pomyśleć o wsparciu z apteki. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór preparatów wspomagających procesy oczyszczania organizmu z toksyn.