Infekcje i podrażnienia

Nawet jeśli dbamy o codzienną higienę okolic intymnych, mogą dokuczać nam infekcje oraz podrażnienia. Warto być przygotowanym na takie sytuacje i wiedzieć jak sobie z nimi radzić. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór preparatów przeznaczonych do stosowania w przypadku wystąpienia niepokojących objawów.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 28

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 28

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Objawy infekcji intymnych

Kobiece infekcje intymne, niezależnie od pochodzenia, charakteryzują się bardzo podobnymi objawami. Najczęściej pojawia się pieczenie i świąd okolic intymnych. Może im towarzyszyć zmiana wyglądu oraz zapachu wydzieliny z dróg rodnych, a także upławy. Odczuwane dolegliwości są dokuczliwe i mogą ograniczyć codzienną aktywność. W Aptece dla Rodziny znajdziesz wiele preparatów przeznaczonych do stosowania w przypadku wystąpienia infekcji intymnych. Proponujemy kapsułki oraz globulki dopochwowe przeznaczone do walki z bakteryjnym, grzybiczym lub mieszanym zapaleniem pochwy.

Co stosować na infekcje okolic intymnych?

Pojawienie się infekcji intymnych może wynikać z nieprawidłowej higieny lub nadmiernego stresu. W takich przypadkach wystarcza zmiana nawyków oraz trybu życia. Jeżeli jednak pojawienie się infekcji ma podłoże chorobowe, albo mamy do czynienia z nawracającymi infekcjami intymnymi, należy sięgnąć po odpowiednie środki doustne lub dopochwowe. Sposób leczenia infekcji intymnych zależy przede wszystkim od patogenu, który ją wywołał. W naszym asortymencie znajdziesz środki, które zostały stworzone, aby walczyć z problemami na różnym podłożu . Sięgnij po łagodne żele lecznicze, tabletki oraz kapsułki i globulki.

Lek na podrażnienia okolic intymnych

Podrażnienia i otarcia okolic intymnych dość często są konsekwencją noszenia zbyt obcisłej bielizny. Mogą być także wynikiem alergii lub nieumiejętnej depilacji. Do mikrourazów najczęściej dochodzi w okolicach miesiączki, ponieważ wówczas skóra wokół sromu jest najbardziej nabrzmiała. Aby złagodzić ból spowodowany przez podrażnienia, warto sięgnąć po delikatne kremy i żele, które nawilżają i odbudowują błonę śluzową pochwy. W naszej aptece znajdziesz również preparaty zmniejszające suchość oraz dyskomfort okolic intymnych.