Witaminy dla kobiet w ciąży

Witaminy dla kobiet w ciąży

Ciąża to czas, w którym wzrasta zapotrzebowanie organizmu kobiety na wiele substancji. Jej organizm przygotowuje się bowiem do wydania na świat potomstwa, któremu musi zapewnić jak najlepszy rozwój. W tej kategorii znajdziesz zestawy witamin oraz suplementy diety dla kobiet w ciąży, które uzupełnią codzienną dietę w potrzebne witaminy i minerały.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 62

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 62

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Witaminy dla kobiet w ciąży – jakie wybrać?

Odpowiednia suplementacja w ciąży jest kluczowa. Wiele substancji, na które wzrasta zapotrzebowanie w tym okresie jest bowiem ciężko przyswajalnych dla organizmu. W czasie ciąży szczególnie ważne jest uzupełnianie poziomu dwóch kwasów: kwasu DHA i kwasu foliowego. Pierwszy z nich pełni kluczową rolę w rozwoju układu nerwowego oraz mózgu dziecka. Powinien być przyjmowany co najmniej od 20 tygodnia ciąży. Suplementację kwasu foliowego warto natomiast rozpocząć już na etapie planowania potomstwa. Jednak w takim przypadku dobranie odpowiedniej dawki powinno być poprzedzone konsultacją lekarską. W Aptece dla Rodziny znajdziesz liczny wybór preparatów, które zawierają zarówno kwas foliowy, jak i kwas DHA. Są one dostępne w wygodnej formie tabletek lub kapsułek.  

Pozostałe witaminy dla kobiet ciężarnych

Oprócz wspomnianych kwasów, podczas ciąży warto suplementować także witaminę C, D oraz B6. Witamina C odgrywa kluczową rolę we wzmacnianiu odporności, a w okresie ciąży szczególnie ważne jest zachowanie zdrowia i unikanie przeziębień bądź infekcji intymnych. Kolejną ważną substancją jest witamina D. Odpowiada ona za utrzymanie równowagi wapniowo – fosforanowej, która jest istotna dla zdrowia kości mamy i dziecka. Z kolei witamina B6 zapewnia prawidłowe wchłanianie kwasu foliowego oraz magnezu, którego suplementacja także jest wskazana. Magnez zapobiega bowiem skurczom mięśni, które w ciąży pojawiają się szczególnie często. W Aptece dla Rodziny znajdziesz zestawy witamin, które zawierają wszystkie potrzebne podczas ciąży substancje w odpowiednio dobranych dawkach.