Dolegliwości dziecięce

Dla rodziców najważniejsze jest zdrowie ich pociech. Gdy dziecko choruje, bardzo istotna jest więc szybka reakcja. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które pomogą w walce z najczęściej spotykanymi problemami wieku dziecięcego.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 238

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 238

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Najczęstsze dolegliwości dziecięce

Każdy etap rozwoju malucha wiąże się z występowaniem określonych dolegliwości. Najczęstsze problemy, które pojawiają się u niemowląt to ząbkowanie, kolki, ciemieniucha oraz odparzenia pieluszkowe. Często dokuczają im również problemy z oczyszczaniem noska. U dzieci, niezależnie od wieku, może wystąpić także kaszel oraz gorączka. W asortymencie naszej apteki znajdziesz szereg produktów, które pomogą w walce z objawami najczęstszych dolegliwości dziecięcych.

Co należy stosować na dolegliwości dziecięce?

Dziecięca skóra jest bardzo wrażliwa, co czyni ją podatną na podrażnienia. Zmiany skórne u dzieci wymagają szczególnej pielęgnacji. Środki przeznaczone do ich łagodzenia muszą charakteryzować się więc dobrym składem. W tej kategorii znajdziesz wiele preparatów, które będą delikatne dla skóry Twojego maluszka. Posiadamy szeroki wybór kremów, żeli, emulsji, krochmali oraz maści, które łagodzą odparzenia pieluszkowe. W walce z ciemieniuchą pomogą natomiast łagodne olejki oraz żele.

Dolegliwościom dziecięcym często towarzyszy gorączka. Aby z nią walczyć, można sięgnąć po specjalne kapsułki lub czopki, które pomagają obniżyć temperaturę. W ofercie Apteki dla Rodziny dostępne są również syropy przeciwgorączkowe, w pysznych owocowych smakach.

Dolegliwości wieku niemowlęcego

Wiek niemowlęcy niesie za sobą szereg zmian, które wiążą się z rozwojem dziecka. Niestety, często towarzyszą im dolegliwości bólowe. Szczególnie problematyczne są dolegliwości ze strony układu pokarmowego - kolki oraz zaparcia. W naszej aptece znajdziesz specjalne krople oraz herbatki, które złagodzą ich objawy. Natomiast przy bolesnym ząbkowaniu, pomocne mogą okazać się żele oraz roztwory na dziąsła.