Ciemieniucha, szampony, kremy, olejki

Ciemieniucha u niemowlaka jest częstą dolegliwością dziecięcą. Nie boli, nie swędzi, nie wymaga interwencji lekarza, ale nie należy jej lekceważyć. W naszej ofercie znajdziesz wiele skutecznych produktów, które pomogą w walce z tą przypadłością.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Ciemieniucha u dziecka – objawy

Ciemieniucha nie jest jedynie problemem estetycznym. Dotyka ona najczęściej dzieci w wieku 2-3 miesięcy życia. Zmiany skórne występują na owłosionej skórze głowy i mają postać żółtawych, łuszczących się płatków. Często pojawia się również ciemieniucha na czole, w okolicach brwi, uszu i twarzy. Ważne jest jej wczesne wykrycie i odpowiednie leczenie. W codziennej pielęgnacji pomogą preparaty znajdujące się w ofercie Apteki dla Rodziny. Mają one łagodny skład, odpowiedni dla wrażliwej skóry dziecka. Jeżeli jednak objawom towarzyszy nasilony stan zapalny, należy udać się do specjalisty. Może być to bowiem początek łojotokowego zapalenia skóry. 

Odpowiednia pielęgnacja w walce z ciemieniuchą 

Aby załagodzić zmiany skórne, należy raz dziennie myć włoski dziecka łagodnym szamponem przeznaczonym dla najmłodszych. Po myciu wskazane jest użycie żelu lub olejku zmiękczającego. Ułatwi on pozbycie się złuszczonej warstwy skóry. Następnie należy wyczesać łuski przy użyciu miękkiej szczoteczki.

Aby pielęgnacja była skuteczna, ważna jest systematyczność oraz wybór odpowiednich preparatów.  W naszym asortymencie dostępne są produkty przeznaczone specjalnie do walki z ciemieniuchą. Posiadamy szeroki wybór serum, kremów, oliwek, olejków oraz żeli. Normalizują one wydzielanie łoju i łagodzą podrażnienia. Ich skład jest w pełni bezpieczny i łagodny dla skóry dziecka. Wiele z nich może być stosowane już od 1 dnia życia.