Kosmetyki dla dzieci, niemowląt, noworodków

Skóra dziecka wymaga specjalnej pielęgnacji. Jest ona bowiem bardzo wrażliwa, delikatna i łatwo ulega podrażnieniom. Dlatego bardzo istotny jest dobór odpowiednich kosmetyków dla dzieci. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór środków do codziennej pielęgnacji maluszka.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 258

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 258

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Kosmetyki dla niemowląt – jak wybrać odpowiednie?

Odpowiednia pielęgnacja od pierwszych dni życia to podstawa zdrowej skóry dziecka. Warto pamiętać, że kosmetyki dla noworodka powinny mieć atest Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytutu Matki i Dziecka, a także Państwowego Zakładu Higieny. Dlatego też decydując się na zakup środków pielęgnacyjnych dla Twojego noworodka, zwróć uwagę na tę kwestię. Dodatkowo, bardzo ważny jest skład produktu. Nie powinien on zawierać sztucznych barwników oraz substancji zapachowych. Bezwzględnie unikaj także parabenów, ponieważ powodują podrażnienia oraz reakcje alergiczne.

Delikatne kosmetyki dla noworodka

Decydując się na zakup produktów pielęgnacyjnych dla Twojego maluszka, postaw na preparaty ze sprawdzonym składem. W naszej aptece znajdziesz szeroki wybór kosmetyków dla niemowląt. Proponujemy delikatne emolienty, maści i kremy, oliwki, a także kosmetyki do kąpieli.

Kosmetyki dla większych dzieci

Często nie mamy świadomości, które składniki mogą wywoływać reakcje alergiczne u naszego dziecka. Dobór kosmetyków pielęgnacyjnych polega zatem na metodzie prób i błędów. Na początku najbezpieczniej jest sięgnąć po kosmetyki hipoalergiczne. Charakteryzują się one łagodnym składem i nie powodują podrażnień. Z wiekiem możemy zacząć wprowadzać inne środki pielęgnacyjne. Zawsze jednak powinniśmy obserwować reakcje skórne maluszka i w razie wystąpienia podrażnień lub świądu – odstawić produkt. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór delikatnych kosmetyków dla dzieci. Wybieraj spośród łagodnych maści i kremów, balsamów, a także kosmetyków do higieny jamy ustnej.