Higiena intymna

Dbanie o higienę intymną to podstawa uniknięcia wszelkich infekcji oraz podrażnień. Codzienna pielęgnacja ma kluczowe znaczenie dla zachowania odpowiedniego zdrowia intymnego. W tej kategorii znajdziesz produkty, które zostały stworzone specjalnie z myślą o kobiecej higienie intymnej.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 28

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 28

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak dbać o higienę miejsc intymnych?

Miejsca intymne są narażone na kontakt z różnymi czynnikami – zewnętrznymi oraz wewnętrznymi.  Mogą być one przyczyną infekcji. Aby ich uniknąć, należy regularnie dbać o higienę. Warto jednak wiedzieć, że zbyt intensywna pielęgnacja może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego też nie należy myć okolic intymnych częściej niż dwa razy dziennie. Ponadto najlepszym wyborem jest branie prysznica.  Ważne jest także zachowanie odpowiedniej temperatury wody – nie powinna być ona bowiem zbyt gorąca. Istotnym elementem higieny intymnej jest także troska o utrzymanie prawidłowego pH okolic krocza. Można to osiągnąć, stosując odpowiednio dobrane preparaty do higieny intymnej. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór żeli, płynów oraz emulsji intymnych o łagodnym składzie.

Higiena intymna w ciąży

Podczas ciąży zachowanie higieny intymnej ma szczególnie istotne znaczenie. Wynika to z faktu, iż infekcje intymne mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie matki oraz dziecka. Każdy niepokojący objaw, który świadczy o wystąpieniu infekcji intymnej, powinien zostać skonsultowany z lekarzem. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju bakterii lub grzybów, należy nosić przewiewną bawełnianą bieliznę. Istotne jest również unikanie zakładania obcisłych spodni. Należy także zachować ostrożność podczas stosowania wkładek higienicznych. W codziennej pielęgnacji pomogą środki do higieny intymnej stworzone specjalnie z myślą o kobietach w ciąży. W Aptece dla Rodziny znajdziesz produkty, które będą odpowiednim wsparciem w tym szczególnym czasie.