Rzucenie palenia

O szkodliwym wpływie palenia na ludzki organizm mówi się coraz częściej. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na rzucenie palenia. Jeśli poszukujesz skutecznych preparatów, które wspomogą Cię w tym procesie, sprawdź ofertę naszej apteki dostępną w tej kategorii.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 21

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 21

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Sposoby na rzucenie palenia

Pierwszym etapem na drodze do rzucenia palenia jest przeanalizowanie swoich nawyków. Warto zastanowić się nad tym, jakie sytuacje sprawiają, że sięgamy po papierosa oraz jak możemy je wyeliminować. Często bowiem palenie ma podłoże emocjonalne i społeczne. Równocześnie należy jednak pamiętać, że uzależnienie od tytoniu jest chorobą. Dlatego też, aby rzucić palenie, możesz wspomóc się specjalnymi preparatami. W Aptece dla Rodziny znajdziesz środki przeznaczone specjalnie dla chcących zerwać z nałogiem palaczy.

Skuteczne rzucenie palenia – czy jest możliwe?  

Palenie to silnie uzależniający nawyk. Dlatego też, podejmując decyzję o rezygnacji z nałogu, należy mieć świadomość objawów, które towarzyszą rzucaniu palenia. Przede wszystkim, przygotuj się na to, że będziesz rozdrażniony. Może dokuczać Ci również ból głowy oraz tzw. kaszel palacza, który utrzymuje się nawet do kilku miesięcy od wypalenia ostatniego papierosa. Ponadto, Twojemu organizmowi będzie brakowało nikotyny. Aby pomóc mu oswoić się z niedoborem danej substancji, możesz wspomóc się specjalnymi środkami. W naszym asortymencie posiadamy preparaty, które pomagają ugasić głód nikotynowy. Możesz również sięgnąć po produkty, które wspomagają leczenie uzależnienia od nikotyny.

Środki wspomagające walkę z uzależnieniem od tytoniu

Podczas procesu rzucania palenia chęć sięgnięcia po papierosa może być niemal nie do opanowania. Dodatkowo, może zwiększyć się także apetyt. Wówczas warto mieć pod ręką drobne przekąski, które pozwolą zająć czymś ręce oraz usta. Aby złagodzić łaknienie, warto również pić dużo wody i spożywać produkty bogate w błonnik. Pomocą może okazać się także sięgnięcie po odpowiednie środki, które wspomogą rzucenie palenia. W naszej ofercie znajdziesz je w formie pastylek do ssania, tabletek, aerozoli, a nawet gum do żucia.