Preparaty na odparzenia

Skóra niemowląt jest bardzo delikatna i wrażliwa. Dlatego też w okresie niemowlęcym często pojawiają się odparzenia pupy oraz pachwin. Są one bardzo bolesne, dlatego ważne jest ich szybkie zaleczenie. W tej kategorii znajdziesz preparaty na odparzenia pieluszkowe, odpowiednie dla Twojego maluszka.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 19

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 19

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Przyczyny odparzeń pieluszkowych

Odparzenia u niemowląt są wynikiem gromadzenia się wilgoci pod pieluszką. Często jest to wynikiem zbyt długiego kontaktu z moczem lub kałem. Rozkładające się bakterie powodują wydzielanie amoniaku, który podrażnia skórę. Odparzenia pojawiają się w wyniku nieprawidłowej higieny maluszka, zbyt rzadkiej zmiany pieluch lub stosowania drażniących środków pielęgnacyjnych. W Aptece dla Rodziny znajdziesz preparaty w formie maści, które zapobiegają podrażnieniom skóry niemowlaka. Ich skład jest w pełni łagodny i bezpieczny.

Jak łagodzić odparzenia pieluszkowe?

Podrażnienia skóry wywołane przez bakterie objawiają się zaczerwienieniem w okolicach odbytu oraz pachwin niemowlaka. Może im dodatkowo towarzyszyć obrzęk, a także wyciek płynu surowiczego. Skóra w miejscu odparzenia często jest ciepła i wrażliwa na dotyk. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów istotna jest szybka reakcja. Nieleczone odparzenia pieluszkowe mogą bowiem doprowadzić do zapalenia skóry. Na podrażnioną skórę warto stosować kremy na odparzenia, które łagodzą zaczerwienienie i działają przeciwzapalnie. Ich szeroki wybór znajdziesz w naszym asortymencie. Możesz również sięgnąć po maści do pielęgnacji okolic pieluszkowych, które nadają się do stosowania już od pierwszych dni życia.

Odpowiednia pielęgnacja okolic pieluszkowych

Aby uniknąć odparzeń skóry u niemowlaka, warto wdrożyć odpowiednie rozwiązania w codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim istotne jest zachowanie higieny. Pupę maluszka należy myć wodą z delikatnymi środkami przeznaczonymi dla niemowląt. W naszej aptece znajdziesz specjalne krochmale do kąpieli, przeznaczone dla skóry suchej oraz wrażliwej, które nie powodują podrażnień.