Oczyszczanie nosa

Kiedy maluchowi dokucza infekcja, warto jest dbać o prawidłowe oczyszczanie noska. Wydzielina, która się w nim zbiera może bowiem doprowadzić do rozwoju nieżytu nosa oraz infekcji górnych dróg oddechowych. W tej kategorii znajdziesz odpowiednie produkty do oczyszczania nosa noworodka oraz niemowlaka.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 51

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 51

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Sposoby na oczyszczanie nosa niemowlaka

Nadmiar wydzieliny znajdującej się w przewodach nosowych maluszka, można usunąć na różne sposoby. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest użycie wody morskiej. Aby jednak dobrać produkt odpowiedni dla dziecka, należy zwrócić uwagę na wielkość aplikatora. Podobnie jest w przypadku kropli do nosa. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór preparatów, które można stosować już od pierwszych dni życia. Proponujemy aerozole, żele, spraye oraz krople do oczyszczania nosa o działaniu udrażniającym.

Jak działa aspirator do oczyszczania nosa u dzieci?

Zadaniem aspiratora jest wyssanie wydzieliny z nosa dziecka. Przeprowadzając zabieg z jego użyciem należy jednak zachować wysoką ostrożność, aby nie podrażnić śluzówki. Do wyboru mamy aspiratory elektryczne, na wdech oraz podłączane do odkurzacza. Najłatwiejsze w użyciu są aspiratory na wdech. Zasysają one bowiem wydzielinę dzięki wdechowi rodzica. Należy jednak pamiętać, że filtry do danego urządzenia są jednorazowego użytku. Najskuteczniejszym, ale równocześnie najdroższym rozwiązaniem jest z kolei aspirator elektryczny. W naszym asortymencie posiadamy wyżej opisane produkty, które pomogą w codziennych zabiegach oczyszczania nosa.