Irigasin Junior, zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, 30 sasz.

Produkt dostępny
16,92 zł
Opis produktu

Typ produktu

WYRÓB MEDYCZNY

O produkcie

Wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok u dzieci powyżej 4. rż.

Preparat umożliwia przygotowanie zarówno roztworu izotonicznego, jak i hipertonicznego, w zależności od potrzeb pacjenta. Izotoniczny roztwór chlorku sodu oczyszcza jamy nosa z zalegającej wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów. Dodatkową zaletą roztworu izotonicznego jest działanie nawilżające na śluzówkę nosa wysuszoną w wyniku długotrwałego stosowania leków do nosa lub w następstwie przebywania w klimatyzowanych lub nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach. Hipertoniczny roztwór chlorku sodu, poza działaniem oczyszczającym, ze względu na większe stężenie substancji czynnej, wykazuje właściwości osmotyczne, dzięki którym zmniejsza obrzęk śluzówki, dlatego zalecany jest w przypadku obrzęku nosa towarzyszącego nieżytowi nosa w trakcie infekcji lub alergii (katar sienny), a także zapalenia zatok.

Sposób użycia

Sposób podania. 

Roztwór izotoniczny: do butelki należy wsypać 1 saszetkę proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (120 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą.

Roztwór hipertoniczny: do butelki należy wsypać 2 saszetki proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (120 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą. Do każdego płukania należy przygotować świeży roztwór.

Wskazania

Ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. Nieżyt nosa w przebiegu infekcji lub alergii. Przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok. Po kontakcie z wysokim stężeniem pyłu w powietrzu. Profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorek sodu. Nie stosować w przypadku całkowitej blokady nosa, uniemożliwiającej wydostanie się roztworu. Nie stosować w przypadku infekcji lub uczucia zatkania ucha.

Skład

Chlorek sodu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeżeli objawy towarzyszące nieżytowi nosa lub zapaleniu zatok się nasilają należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku przebytej operacji ucha przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Po zakończeniu irygacji może pojawić się nieznaczny wyciek pozostałości roztworu z nosa przy pochylaniu. Nie stosować później niż na 1 h przed snem. Bezpośrednio po irygacji, przez godzinę dziecko nie powinno się kłaść, żeby pozostałości roztworu nie dostały się do ucha.

Dzieci mogą stosować wyrób samodzielnie jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Możliwość stosowania u dzieci <4. rż. należy skonsultować z lekarzem.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Partyzancka 133/151 95-200 Pabianice

Kod EAN

5906071059716
Opinie klientów na temat produktu Irigasin Junior, zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, 30 sasz.
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.
Oceń ten produkt jako pierwszy.
Irigasin Junior, zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, 30 sasz. zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, 30 sasz.
Irigasin Junior, zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, 30 sasz.
zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, 30 sasz.
16,92 zł
Twoja ocena
Inne z tej kategorii

Przydatne wpisy związane z Irigasin Junior, zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, 30 sasz.

Jak odróżnić katar alergiczny od zwykłego?
katar
Jak odróżnić katar alergiczny od zwykłego?

Rodzajów nieżytu nosa jest sporo. W tym artykule skupimy się na 2 najczęściej występujących: katarze infekcyjnym i alergicznym. Jak odróżnić katar alergiczny od zwykłego? Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę, aby prawidłowo rozpoznać przyczynę kataru?

Katar zatokowy u dzieci – kiedy udać się do lekarza?
katar

Katar zatokowy u dziecka może budzić niepokój u jego rodziców. Szczególnie, jeśli dolegliwości dotyczą noworodka lub niemowlaka. Kiedy udać się z dzieckiem do lekarza? Jakie objawy wymagają pilnego uzyskania pomocy medycznej?

Katar zatokowy - objawy, rozpoznanie, przebieg, leczenie
katar

Zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych (rhinosinusitis) to jedna z najczęstszych chorób górnych dróg oddechowych, które rocznie dotyka szacunkowo 6–15% ogółu populacji. Dla rozwoju schorzenia konieczna jest obecność drobnoustrojów chorobotwórczych oraz wewnątrzzatokowe gromadzenie wydzieliny śluzowej, zaburzające drożność ujścia zatok. Jak rozpoznać katar zatokowy? Jak wygląda leczenie kataru zatokowego i czym może skutkować przewlekłe, nieleczone zapalenie zatok?

Jak rozpoznać katar wirusowy od bakteryjnego?
katar

Katar wirusowy czy bakteryjny – to pytanie, które zadaje sobie wielu pacjentów, a także rodziców chorujących dzieci. Jak odróżnić katar powodowany przez wirusy od tego, którego przyczyną są bakterie? Czy zawsze konieczne jest prawidłowe rozpoznanie źródła infekcji?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety