Kolka, wzdęcia i ulewanie

Kolki niemowlęce są powszechną dolegliwością, która spotyka wiele maluchów. Dziecko, które cierpi z powodu kolek staje się drażliwe, niespokojne i płaczliwe. Podobnie jest w przypadku wzdęć. Kolejnym problemem związanym z wiekiem niemowlęcym jest ulewanie.  W tej kategorii znajdziesz produkty, które zostały stworzone, aby łagodzić przykre objawy danych dolegliwości.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 23

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 23

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Przyczyny kolki niemowlęcej

Ciężko wskazać jeden uniwersalny sposób na kolki niemowlęce. Wynika to przede wszystkim z faktu, że powody pojawienia się danej dolegliwości mogą mieć różne podłoże. Kolka może być bowiem spowodowana przez problemy z trawieniem oraz nietolerancję pokarmową. Często wynika także z nieprawidłowej pracy przepony malucha. Istotnym elementem podjęcia odpowiedniej terapii jest poprawne przyczyny kolki. W naszej ofercie znajdziesz preparaty, które pomogą złagodzić dokuczliwe objawy kolki niemowlęcej. Można je stosować już od pierwszego miesiąca życia.

Sposoby na kolkę niemowlęcą i wzdęcia

Aby wyeliminować przykre objawy kolki, czasami wystarczą drobne zmiany, jak pionizacja dziecka po karmieniu do momentu odbicia. Pomóc może także układanie malucha na brzuszku oraz jego masowanie. Jeżeli natomiast kolki niemowlęce wynikają z problemów trawiennych, należy zmienić dietę i podawać mleko zastępcze lub probiotyki. Gdy naturalne sposoby nie będą przynosiły efektów, warto sięgnąć po specjalne preparaty. W naszym asortymencie posiadamy krople na łagodzenie kolki, które można podawać już od pierwszych dni życia. Proponujemy także środki, które zostały stworzone, aby walczyć z pojawiającymi się u dzieci wzdęciami oraz zaparciami. Są one dostępne w postaci czopków, kropli oraz roztworów do picia.

Ulewanie u noworodka

Ulewanie to zjawisko, które występuje bezpośrednio po karmieniu. Polega ono bowiem na cofaniu się pokarmu w górę przełyku. Zazwyczaj dany problem ustępuje po 6 miesiącu życia. Należy jednak obserwować czy ulewaniu nie towarzyszą inne niepokojące objawy. Gdy w ulewanym pokarmie pojawiają się ślady krwi lub następuje problem z przybieraniem dziecka na wadze – warto zgłosić się do specjalisty.