Leki na niestrawność i odbijanie
Leki na niestrawność bez recepty łagodzą najczęstsze dolegliwości, występujące przy zaburzeniach trawienia. Zmniejszają ból, pieczenie, uczucie pełności po posiłku i nudności.
Leki na niestrawność żołądka bez recepty
Leki na uczucie pełności w żołądku zmniejszają nieprzyjemne dolegliwości, które mogą pojawić się po spożyciu posiłku. Przy zaburzeniach trawienia, uczucie sytości i pełności w żołądku może pojawić się niezależnie od ilości przyjętego jedzenia. Tabletki na niestrawność łagodzą również odbijanie, które pojawia się jako jeden z objawów dyspepsji. Inne symptomy występujące przy nieprawidłowej pracy przewodu pokarmowego to skurczowe bóle brzucha. Wówczas można sięgnąć po rozkurczowe leki na niestrawność, które rozluźnią napięte mięśnie.
Leki na uczucie pełności w żołądku często posiadają składniki pochodzenia roślinnego. Stymulują one syntezę związków o działaniu ochronnym w stosunku do błony śluzowej żołądka. Zmniejszają również produkcję soku żołądkowego. Stosowane na niestrawność leki działają także przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
Co na niestrawność warto stosować?
Leki na niestrawność mają różne mechanizmy działania. Przy odczuwanej zgadze i pieczeniu po posiłku, można zastosować preparat, który ogranicza produkcję kwasu solnego w żołądku lub lek na odbijanie. Ból brzucha uśmierzą tabletki na niestrawność zawierające substancje o działaniu rozkurczowym. Problemy z nadmierną ilością gazów można natomiast łagodzić przy pomocy preparatów na wzdęcia.
Dostępne są również leki na niestrawność, wzmagające wydzielanie i transport żółci, która jest niezbędna dla prawidłowego przebiegu procesu trawienia pokarmów. Preparaty te usprawniają również pracę wątroby i perystaltykę jelit. Środki żółciotwórcze i żółciopędne to skuteczne leki na odbijanie, środki na nudności po jedzeniu, wzdęcia i bóle brzucha.
Płyny, kapsułki i tabletki na niestrawność dostępne bez recepty
Przy zaburzeniach trawienia warto sięgnąć po leki na niestrawność, które łagodzą odczuwane dolegliwości. Dostępne są one w postaci tabletek, kapsułek, płynu doustnego, pastylek do ssania, saszetek z proszkiem do rozpuszczania, a także ziół do zaparzania. Wybór konkretnego preparatu zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb pacjenta.
Ziołowe leki na niestrawność cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na skuteczność ich działania oraz naturalne pochodzenie. Są również względnie bezpieczne w stosowaniu, choć przez użyciem każdego leku na niestrawność należy zapoznać się z ewentualnymi przeciwwskazaniami i środkami ostrożności. Kapsułki, krople lub tabletki na niestrawność należy stosować zgodnie z zalecanym dawkowaniem. Niektóre leki na niestrawność przyjmuje się przed jedzeniem, inne dopiero po posiłku.
Leki na uczucie pełności w żołądku, leki na odbijanie, wzdęcia lub bóle w jamie brzusznej należy stosować nie dłużej niż kilka dni. Można po nie sięgać również przy sporadycznych problemach z trawieniem. Ziołowe herbatki do zaparzania o łagodnym działaniu, wspomagającym pracę przewodu pokarmowego mogą również stanowić element codziennej diety.