BAYER

Iberogast, płyn na zaburzenia żołądkowo-jelitowe, butelka 50 ml

Produkt dostępny
45,01 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat wykazuje dwukierunkowe działanie na przewód pokarmowy: wyciąg z ubiorka gorzkiego zwiększa napięcie mięśni gładkich żołądka i jelit w niepobudzonych lub słabo pobudzonych odcinkach przewodu pokarmowego, przez co łagodzi uczucie pełności i wzdęcia, natomiast inne wyciągi roślinne działają rozkurczająco w zbyt silnie pobudzonych odcinkach żołądka i jelit.

Ponadto preparat działa wiatropędnie, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz hamuje wydzielanie soku żołądkowego.

Sposób użycia

Sposób podania. Wstrząsnąć przed użyciem. Płyn rozcieńczyć w niewielkiej ilości płynu, przyjmować przed lub w czasie posiłków. Obecność osadu czy zmętnienia nie wpływa na skuteczność preparatu.

Dawkowanie

Doustnie.

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat.: 20 kropli 3 razy dziennie;

dzieci 6-12 lat: 15 kropli 3 razy dziennie

Nie ma ograniczeń dotyczących czasu stosowania. W przypadku nie ustępowania dolegliwości po 7 dniach stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza na temat ich przyczyny. Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat. 

Wskazania

Leczenie zaburzeń czynnościowych związanych z motoryką przewodu pokarmowego, takich jak dyspepsja czynnościowa czy zespół jelita nadwrażliwego. Zaburzenia te objawiają się głównie dolegliwościami skurczowymi jamy brzusznej i jelit, bólem brzucha, uczuciem pełności, wzdęciami, nudnościami i zgagą.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Skład

100 ml płynu zawiera: 15 ml wyciągu z ziela ubiorka gorzkiego, 10 ml wyciągu z korzenia arcydzięgla, 20 ml wyciągu z kwiatów rumianku, 10 ml wyciągu z owoców kminku, 10 ml wyciągu z owoców ostropestu plamistego, 10 ml wyciągu z liści melisy, 5 ml wyciągu z liści mięty pieprzowej, 10 ml wyciągu z ziela glistnika, 10 ml wyciągu z korzenia lukrecji.

Preparat zawiera 29,5-32,6% (v/v) etanolu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia objawów przedmiotowych lub podmiotowych uszkodzenia wątroby, takich jak: żółtaczka, ciemne zabarwienie moczu lub odbarwiony stolec. W przypadku nie ustępowania dolegliwości po 7 dniach stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza na temat ich przyczyny. Preparat zawiera etanol w stężeniu objętościowym wynoszącym ok. 31%.

Dawka jednorazowa dla dorosłych (20 kropli) zawiera do 240 mg etanolu, co odpowiada 6,2 ml piwa lub 2,6 ml wina na dawkę. Ze względu na zawartość alkoholu lek nie jest przeznaczony i nie powinien być stosowany przez pacjentów z chorobą alkoholową.

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią, dzieci oraz osoby z grup wysokiego ryzyka, do których zalicza się np. pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką powinni skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania preparatu.

Nie zaleca się podawania dzieciom poniżej 6 lat. U dzieci poniżej 6 lat każdy ból brzucha powinien być konsultowany z lekarzem.

Okres ważności po pierwszym otwarciu opakowania bezpośredniego: 8 tygodni.

Ciąża i karmienie piersią

Brak danych lub istnieją tylko ograniczone dane (mniej niż 300 kobiet w ciąży) dotyczące stosowania leku u kobiet w okresie ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na reprodukcję. W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania leku w okresie ciąży.

Brak wystarczających danych dotyczących przenikania preparatu/metabolitów do mleka ludzkiego. Nie można wykluczyć zagrożenia dla dzieci karmionych piersią. Należy podjąć decyzję czy przerwać karmienie piersią czy przerwać podawanie leku biorąc pod uwagę korzyści z karmienia piersią dla dziecka i korzyści z leczenia dla matki.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Pojedyncza dawka dla dorosłych zawiera do 240 mg alkoholu (etanolu). Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, takie jak np. reakcje skórne, świąd, duszność, mogą pojawić się u predysponowanych pacjentów.

Częstość nieznana: zgłoszono przypadki uszkodzenia wątroby.

Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX
Darmowa dostawa
Wysyłamy w 24h
w dni robocze
Specjalistyczny transport
Specjalistyczny
transport